Комітет з питань свободи слова погодився віддати призначення і звільнення президентів НРКУ і НТКУ Верховній Раді

22 Січня 2009
14269
22 Січня 2009
11:27

Комітет з питань свободи слова погодився віддати призначення і звільнення президентів НРКУ і НТКУ Верховній Раді

14269
Комітет з питань свободи слова погодився віддати призначення і звільнення президентів НРКУ і НТКУ Верховній Раді
Парламентський комітет з питань свободи слова та інформації рекомендує Верховній Раді розглянути в другому читанні та прийняти в цілому законопроект «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо приведення окремих положень цього закону у відповідність до Конституції)», №3140, внесений народними депутатами Оленою Лукаш, Едуардом Прутніком та Андрієм Портновим.
 
Члени комітету розглянули пропозиції до цього проекту. Вони підтримали поправки юристів щодо термінології. А щодо того, хто має призначати і звільняти керівників НТКУ та НРКУ, то з трьох пропозицій (Верховна Рада, Президент, Кабмін) пройшла пропозиція делегувати ці повноваження парламенту. Крім того, кандидатуру попередньо має розглянути профільний парламентський комітет.
 
Також комітет підтримав поправку депутатів Миколи Баграєва та Олени Кондратюк, які для забезпечення належного рівня суспільного контролю над НТКУ та НРКУ, відкритості у діяльності їхніх наглядових органів, пропонують доповнити ст. 14 закону. А саме: загальний контроль за діяльністю НТКУ та НРКУ покласти на наглядові ради, до складу яких включити по одному представнику від депутатських фракцій, які не входять до складу коаліції, та по чотири представники від всеукраїнських об’єднань громадян у галузі діяльності ЗМІ. Перелік таких об’єднань визначає Верховна Рада за поданням комітету, до компетенції якого віднесено питання телерадіомовлення. Чотири представники до кожної наглядової ради, загальний персональний склад та голови наглядових рад затверджуються Кабміном.
 
Члени комітету більшістю голосів підтримали законопроект №3140, утримався тільки народний депутат Андрій Шевченко. Як писала «Детектор медіа», він є автором альтернативного законопроекту «Про внесення змін до закону “Про ТБ і РМ” (щодо врегулювання діяльності НТКУ та НРКУ)» і має дещо іншу думку щодо більшості поправок у законопроекті №3140.
 
Комітет вирішив перенести на 28 січня 2009 року розгляд двох питань (законопроект про внесення змін до закону «Про рекламу» (щодо приведення у відповідність до Європейської конвенції про транскордонне телебачення), №3081 та розгляд пропозицій Президента України до Закону України «Про внесення змін до закону «Про Нацраду», №0953).
 
Крім того, члени комітету затвердили план роботи на лютий-липень 2009 року.
 
«Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
14269
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду