Верховна Рада Криму затвердила конституційне подання щодо обмеження трансляції іноземних каналів
Верховна Рада АР Крим затвердила конституційне подання про конституційність частин першої і другої статті 42 закони «Про телебачення і радіомовлення». За ухвалення подання проголосували 89 депутатів з 94, що взяли участь в голосуванні, повідомляє РБК-Україна.
У пояснювальній записці до конституційного подання наголошується, що частиною першої статті 42 закону встановлено, що ретрансляція телеканалів, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення, на території України не обмежується. При цьому частина друга статті 42 передбачає, що суб'єкт господарювання, який знаходиться під юрисдикцією України, здійснює ретрансляцію, зобов'язаний адаптувати зміст програм до вимог законодавства України.
На думку депутатів кримського парламенту, частини перша і друга статті 42 закону «Про телебачення і радіомовлення» не відповідають нормам Конституції, згідно з якими міжнародні договори, що діють, згода на обов'язковість яких дана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства країни. Але парламент України в установленому порядку не давав згоди на обов'язковість Європейської конвенції про транскордонне телебачення, тому вважати її частиною національного законодавства неправомірно, вважають депутати. Коментуючи конституційне подання, голова кримського парламенту Анатолій Гриценко, який вносив проект постанови на сесію, відзначив, що Національна рада, посилаючись на цей закон, ухвалила рішення про необхідність враховувати Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, до якої Україна не приєдналася.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Коментарі
1
Виктор Иванович
5846 дн. тому
Законодательство Украины обязательно к исполнению простыми гражданами, властьимущие жили и живут по своим "законам", тому яркое подтверждение Нацсовет, трактующий законы и Конституцию Украины по своему усмотрению. В результате непродуманных действий теряется международный имидж государства, президента и правительства в целом, создается внутренняя напряженность среди многонационального народа Украины.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ