Цього пленарного тижня може бути ухвалений законопроект Едуарда Прутніка про призначення керівників НТКУ та НРКУ парламентом
На погоджувальній раді, яка відбулася 22 вересня 2008 року в парламенті, до порядку денного пленарних засідань 23 – 26 вересня внесено декілька медійних питань. Вже не вперше там стоять питання про складення повноважень членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Віктора Понеділка та Тетяни Лебедєвої. Нагадаємо, що минулого тижня їх черговий раз було внесено до порядку денного, але народні депутати так і не приступили до його розгляду.
За словами голови парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Ганни Герман, цього тижня також розглядатиметься законопроект №3140 «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення”» (щодо приведення окремих положень цього Закону у відповідність до Конституції України), авторами якого є Едуард Прутнік, Олена Лукаш та Андрій Портнов. Автори пропонують зміни до статті 14 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» в частині: визначення статусу Національних радіо- та телекомпаній України, порядку призначення та звільнення з посад їх керівників, відмови від створення громадських рад до створення Суспільного телебачення і радіомовлення в Україні.
Експерти Головного науково-експертного управління у своєму висновку зазначають, що не всі вміщені в проекті пропозиції сприятимуть досягненню мети приведення статті 14 цього Закону у відповідність до Конституції України, зокрема в частині призначення та звільнення керівників НТКУ та НРКУ. Управління підтримує поправку щодо відмови від створення громадських рад, бо, на їх думку, участь громадського органу у призначенні керівників державних підприємств видається недостатньо обґрунтованою.
Управління вважає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу за умови врахування висловлених зауважень.
Нагадаємо, що на останньому засіданні профільного парламентського комітету народні депутати підтримали законопроект №3140, хоча на думку медіаюристів він є антиконституційним, оскільки, згідно з Конституцією України, ані Президент, ані Верховна Рада не мають права призначати керівників НТКУ та НРКУ.
Законопроект №3140 – один із останніх зареєстрованих медійних законопроектів, але незважаючи на це, а також на понад 20 проектів, підготовлених профільним комітетом, саме він одним із перших потрапив на розгляд народних депутатів у сесійній залі.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
2
5904 дн. тому
Ай, да Прутник, ай да... Пользуясь неразберихой в политике, пропихивает Закон для себя любимого. Хочет вернутьсяв кабинет на Крещатике. Он многое не успел, находясь в должности председателя ГОСТЕЛЕРАДИО. Андрюша Шевченко тоже многого не успел, и Тарас Стецькив, и Вадик Долганов, и Игорь Сторожук, и Виталик Докаленко. Конкурс на дожность президента НТКУ - объявлено! Господа! Записывайтесь!
член колективу
5904 дн. тому
Керівника НТКУ має обирати колектив НТКУ. А не регіонали, бютівці, нсну-ники чи інші партійці.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ