Олександр Фельдман зареєстрував законопроект про заборону платних телевікторин

31 Березня 2008
10233
31 Березня 2008
15:01

Олександр Фельдман зареєстрував законопроект про заборону платних телевікторин

10233
Олександр Фельдман зареєстрував законопроект про заборону платних телевікторин

Народний депутат України (фракція БЮТ) Олександр Фельдман подав на розгляд у Верховну Раду законопроект щодо внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» задля недопущення зловживань довірою телеглядачів. Про це повідомляє прес-служба народного депутата.

 

«Останнім часом телевізійний ефір заплеснула хвиля сумнівних з погляду законності платних інтерактивних вікторин та ігор. Технологія гри дуже проста. Як правило, телеглядачеві пропонується вгадати слово, яке складається з набору букв, і одержати винагороду. Телеглядач набирає номер, за яким необхідно зателефонувати, щоб взяти участь у грі, - при цьому глядачі вимушені платити навіть за спробу участі у грі. Телеканали часто вводять в оману своїх глядачів, створюючи для них ілюзію змагання, щоб затримати їх перед екраном і примусити безперервно набирати номер платного телефону.

 

Жертвами таких «ігор» в основному стають незахищені верстви населення, тобто підлітки і малозабезпечені літні люди, які навіть після отримання телефонних рахунків, не розуміють, що їх наївністю скористалися. Даний законопроект покликаний зупинити зловживання довірою телеглядачів і припинити трансляцію телевікторин, що супроводжуються інтерактивним телефонним шахрайством», - повідомляє прес-служба.

 

Зокрема, пропонується викласти ст.62 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» в новій редакції, де телерадіоорганізаціям забороняється поширювати програми і передачі, в яких телеглядачам в тій або іншій формі пропонується матеріальна винагорода, і при цьому їм необхідно здійснювати дзвінки за свій рахунок.

 

«Телеканали, які внесли до своєї сітки віщання практику «тихого опівнічного обкрадання», користуючись чи то довірливістю, чи то неуважністю своїх глядачів, ведуть негідну політику віщання. Збагачуючись, вони не можуть зупинитися, але так не має тривати й далі. Пора захистити глядача від маніпуляцій його свідомістю і гаманцем з боку «блакитних екранів», - відзначив автор проекту закону.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
10233
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду