Концерн РРТ побудував експериментальну цифрову мережу від Борисполя до Житомира
У рамках переходу України з аналогового на цифрове телебачення Концерн РРТ побудував експериментальну цифрову мережу в 17-й та 18-й зонах покриття – від Борисполя до Житомира.
Її побудовано згідно з постановою Кабінету Міністрів. Мережа може працювати як в MPEG-2, так і в MPEG-4, адже згідно з рішеннями Нацради з питань телебачення і радіомовлення цифрове ТБ в Україні використовуватиме обидва стандарти стиснення.
«Ми сподіваємось, що найближчим часом у межах зони ми проведемо експеримент, – розповів «ТК» Олександр Півнюк, віце-президент Концерну РРТ. – Концерн має визначити електромагнітну сумісність наших частот з іншими, щоб наш цифровий сигнал не заважав іншим джерелам випромінювання, які є в 17-й та 18-й зонах».
На запитання «ТК», що саме КРРТ збирається дослідити в ході експерименту, пан Півнюк відповів, що дослідження дасть розуміння того, як далі розбудовувати цифрову інфраструктуру. «До того ж, головне завдання експерименту – дослідити, чи можуть синхронно працювати передавачі, чи не будуть заважати роботі один одного. Можливо, не варто будувати одразу всі синхронні зони... Тобто питання синхронізації, доставки сигналів, а також багато інших технічних питань, зокрема пов’язаних із гібридними системами роздачі сигналу – від радіорелейних ліній до оптоволоконних – стануть предметом нашого дослідження», – додав він.
Проект КРРТ буде втілювати НВО «Квант-Ефір», відомий на ринку передовсім як постачальник трансляційного обладнання. «Концерну було виділено 9 мільйонів 350 тисяч гривень. Ми оголосили торги під ці гроші. Загалом, було 5 учасників. Максимальна пропозиція від учасників була 12 мільйонів гривень, але тендер виграв НВО «Квант-Ефір», який має обладнати мережу за 7 мільйонів 955 тисяч», – каже пан Півнюк.
Концерн РРТ створений у1972 році. У його підпорядкуванні перебуває практично вся мережа теле- і радіотрансляції в Україні. Замовниками послуг Концерну РРТ є національні, регіональні, обласні, незалежні комерційні, міжнародні телерадіокомпанії і підприємства зв'язку.
Сергій Собуцький
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Коментарі
2
Sasha
6085 дн. тому
Техническая лицензия - концерну РРТ
makar
6085 дн. тому
Интересно, кто будет оплачивать работу передатчиков и кому принадлежит лицензия на вещание?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ