На засіданні 27 лютого 2008 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення розглянула два законопроекти Держкомтелерадіо. Перший – про ратифікацію Європейської конвенції про транскордонне мовлення зі змінами від 9 вересня 1998 року – було погоджено без зауважень.
Метою конвенції є сприяння транскордонній трансляції і ретрансляції телевізійних програм, які відповідають вимогам щодо поваги людської гідності і дотримання основних прав людини, у країнах-членах Ради Європи, надання широкого вибору телепрограм для населення, зміцнення тим самим культурної спадщини Європи і розвиток аудіовізуального мистецтва. За період з моменту приєднання України до Конвенції, що відбулось ще 1996 року, набув чинності Протокол про внесення змін до Конвенції. Україна, відповідно до пункту 1 статті 32 Конвенції, залишає за собою право обмежувати на своїй території ретрансляцію програм, що містять рекламу алкогольних напоїв у частині, що не відповідає національному законодавству.
Що ж до змін до закону «Про рекламу», то цю законодавчу ініціативу Кабміну Нацрада не погодила.
На думку першого заступника голови Нацради Ігоря Куруса, у законопроекті містяться юридичні неузгодженості. Зокрема, в ньому є положення, що телепродаж не повинен спонукати неповнолітніх укладати договори про продаж чи оренду товарів і послуг, тоді як за законодавством України неповнолітні взагалі не є суб’єктами товарних відносин.
Основне нововведення законопроекту – запровадження поняття «телепродаж» (синхронізованого з Європейською конвенцією). Також передбачено змінити режим переривання телепрограм на рекламу (через 45 хвилин, а не 30, як тепер) і запровадити обмеження на спонсорство лікарських засобів та послуг.
«Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена