Максим Стріха: Процедура присудження Шевченківської премії потребує серйозних змін
Звичайно, у випадку, коли число кандидатів значно перевищує число лауреатів, завжди залишаться незадоволені. І все ж декілька цьогорічних рішень буквально спантеличують.
Так, лауреатами Шевченківської премії стали відразу троє літераторів. Легендарна Віра Вовк з Бразилії, для якої це стало запізнілим визнанням її давніх заслуг (поетеса була не лише одним з учасників знаменитої Нью-Йоркської групи, але й багато зробила для популяризації української літератури в Західній півкулі). І двоє непоганих письменників з Києва. Але таких, які за вагою своїх текстів і їхнім суспільним розголосом надто поступаються видатному українському поетові Мойсеєві Фішбейну - кандидатуру якого висунули академіки Іван Дзюба і Ярослав Якців, але який з незрозумілих не лише для мене причин премії не отримав...
На жаль, цим перелік запитань не закінчується. Після справді скандальної історії вимушена була зняти свою кандидатуру блискуча актриса Галина Стефанова. Не став лауреатом Олег Скрипка - який давно став натомість знаковою постаттю в українському культурному житті. Все це свідчить: процедура присудження головної премії держави потребує серйозних змін.
Максим Стріха, прес-служба УРП "Собор"