УАВПП і НАМ звернулися до депутатів із закликом відхилити законопроект про соціальну рекламу

5 Лютого 2008
15946
5 Лютого 2008
11:03

УАВПП і НАМ звернулися до депутатів із закликом відхилити законопроект про соціальну рекламу

15946
УАВПП і НАМ звернулися до депутатів із закликом відхилити законопроект про соціальну рекламу

Українська асоціація видавців періодичної преси та представники Незалежної асоціації телерадіомовників надіслали лист-звернення до Комітету Верховної ради з питань свободи слова та інформації із закликом відхилити законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо соціальної реклами)», повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

 

Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо соціальної реклами)» був зареєстрований у ВР народним депутатом Валерієм Писаренком (БЮТ) наприкінці 2007 року. Відповідно до нього, приватні видавці преси та телерадіокомпанії будуть зобов’язані розміщувати соціальну рекламу органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій безкоштовно в обсязі не меншому, ніж 4% друкованої площі, відведеної для реклами, а також надавати пільги щодо розміщення соціальної реклами, замовниками якої є навчальні заклади, заклади культури і охорони здоров’я, що утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів, а також доброчинні організації. Розгляд законопроекту у Комітеті ВР з питань свободи слова та інформації запланований на 6 лютого 2008 року.
 

На думку видавців та телерадіокомпаній, зобов’язання надавати безкоштовні послуги суперечить принципам підприємницької діяльності, які передбачені статтею 44 Господарського кодексу України.

 

Наводимо повний текст листа:

 

Комітету   Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації

 
Незалежна Асоціація Телерадіомовників та Українська Асоціація Видавців Періодичної преси висловлюють стурбованість у зв’язку із посторним поданням проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу»(щодо соціальної реклами, № 1044 від 27.11. 2007, внесений народним депутатом України В. Писаренком).
 
Цим проектом пропонується зобов’язати ЗМІ, які взагалі не одержують бюджетного фінансування:
  1. безкоштовно розміщувати соціальну рекламу органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадських організацій в обсязі не менше 4 відсотків ефірного часу або друкованої площі, відведених для реклами;
  2. надавати пільги при розміщенні соціальної реклами, замовниками якої є заклади освіти, культури, охорони здоров’я, які утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів, а також благодійні організації.
 
Таким чином, з огляду на те, що в цьому випадку безкоштовне надання послуг не є компенсацією за одержане бюджетне фінансування, а також з урахуванням того, що основним джерелом доходів телерадіоорганізацій є доход від розміщення реклами, цей проект фактично встановлює другий податок на рекламу у розмірі 4% доходів телерадіоорганізацій і цей податок пропонується стягувати «натурою».
 
Встановлення обов’язку надавати безкоштовні послуги суперечить одразу двом принципам підприємницької діяльності, передбаченим статтею 44 Господарського кодексу України:
-          принципу вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом;
-          принципу самостійного формування підприємцем програми діяльності, вибору постачальників та споживачів продукції, що виробляється, залучення матеріально- технічних, фінансових та інших видів ресурсів, використання яких не обмежено законом, встановлення цін на продукцію та послуги відповідно до закону.
 
Тільки для державних та комунальних підприємств, які фінансуються за рахунок бюджету, встановлюються граничні розміри цін, але і в цьому випадку не йдеться про безкоштовне надання послуг, яке припустиме лише для бюджетних установ.
 
Також звертаємо Вашу увагу на те, що цим проектом фактично запроваджується непрямий контроль з боку органів влади і їхніх посадових осіб за змістом інформації, що поширюється незалежними ЗМІ. Аналогічний за змістом проект вже подавався до Верховної Ради під № 3073. На рівні парламентських комітетів йому було надано негативну оцінку.
 
Просимо Вас і цього разу надати Верховній Раді України негативний висновок щодо проекту № 1044 про недоцільність його прийняття.
 
З повагою,
Катерина Мясникова, Виконавчий директор НАМ
Олексій Погорелов, Генеральний директор УАВПП
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
15946
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду