Мельниченко передумав віддавати плівки Генпрокуратурі
Екс-майор держохорони Микола Мельниченко не віддасть свої записи в Генпроратуру України, тому що не довіряє об'єктивності цього відомства і вважає, що воно піддається політичному впливові
Про це він заявив у середу ввечері в ефірі 5 каналу.
Відповідаючи на питання про просування справи про автентичність плівок, що надав Микола Мельниченко, він відповів, що в нього "є питання до нинішньої влади, тому що вже за нової, "помаранчевої", влади 3 роки не проводять ті слідчі дії, які можна було б зробити за один тиждень. Це питання вже до нової, нинішньої, влади".
"Також незрозуміло в цьому аспекті, чому Україна не виконує рекомендацій Ради Європи і постанов Верховної Ради України. Це питання до керівництва України", - сказав він.
Також Мельниченко заявив, що він не віддасть диктофон із записами генеральному прокуророві України, тому що вважає, що це рівноцінно, що віддати диктофон прямо в руки екс-президентові Леоніду Кучмі.
"Я вважаю, що записи не можуть бути передані в генпрокуратуру України, тому що, на жаль, політичне керівництво Генпрокуратури України піддається впливові. Довіри в мене до цієї влади немає, я отримував різні пропозиції від її представників, на які я не погодився", - повідомив екс-майор.
Також він підкреслив, що "була визначена процедура передачі плівок експертам, визначеним Радою Європи, на яку погодяться потерпілі - мати журналіста Георгія Гонгадзе - Леся Гонгадзе, його вдова - Мирослава Гонгадзе, Олександр Ельяшкевич, а також Олексій Подільський".
"Але ці питання не були погоджені, чому - це питання до генеральної Прокуратури України. Хоча 14 травня 2007 року генпрокуратура України в особі Генпрокурора Піскуна надіслала відповідний запит у Раду Європи на проведення таких слідчих дій", - підкреслив він.
Мельниченко також сказав, що слід провести повну реконструкція тієї обстановки і для експерименту задіяти усіх фігурантів плівок з числа колишніх і нинішніх українських політиків, повинні бути узяті їхні зразки голосу.
"Улітку 2007 року вже були проведені перші слідчі дії з реконструкції тих умов. Наступним кроком повинна стати фоноскопічна експертиза з використанням аналогічного диктофона", - наполягає екс-майор.
"Але наразі не призначений час наступних слідчих дій", - сказав Мельниченко.
Представник у суді вдови Гонгадзе - Мирослави - Валентина Теличенко також в ефірі 5 каналу в середу ввечері заявила, що потрібні адекватні дії у цій справі з боку Генпрокуратури України.
Водночас вона підкреслила, що "сьогодні зійшлися інтереси Мельниченка і нинішньої генпрокуратури України, тому що одному вигідно бути в центрі подій, а інші створюють у такий спосіб видимість проведення слідства".
"Диктофон міг бути переданий Мельниченком в Раду Європи, щоб з ним попрацювали експерти. Микола просто маніпулює громадською думкою", - сказала вона.
"Ефективність дій генпрокуратури України виміряється кількістю переданих у суд справ, а сьогодні гепрокуратура України дає використовувати себе і сама використовує ситуацію для політичних цілей - шантажу, збору компромату і збереження в кріслі деяких своїх співробітників, можливо Генпрокурора й інших співробітників", - вважає представник Гонгадзе.