Розпочалася програма безкоштовної юридичної допомоги для журналістів, які висвітлюють проблему корупції
Журналісти та активісти громадських організацій, які проводять розслідування та кампанії з протидії корупції, можуть отримати безкоштовну юридичну підтримку. Відповідне повідомлення поширила сьогодні Асоціація медіа-юристів
Дев’ять регіональних юридичних центрів Асоціації медіа-юристів у містах Києві, Хмельницькому, Львові, Чернівцях, Херсоні, Сумах, Дніпропетровську, Донецьку, Керчі та Координаційний центр у м. Києві надаватимуть консультації журналістам та неурядовим організаціям з усієї Україні. В центрах можна отримати:
o усні або письмові юридичні консультації, в тому числі з антикорупційного законодавства, доступу до інформації, прав та обов’язків журналістів
o допомогу у підготовці інформаційних запитів до урядових структур
o висновок допублікаційної експертизи, щоб запобігти позовам про дифамацію
o допомогу у складанні пояснень у разі претензій до вас з боку посадових осіб або заперечень, якщо вони відмовляються надати вам інформацію.
Крім того, можна отримати консультацію з технології проведення журналістського розслідування, яку надасть наш партнер по проекту Інститут розвитку регіональної преси.
До Координаційного юридичного центру можна звернутися зателефонувавши (044) 234- 23-57, 235-82-33 або електронною поштою mediapravo@mediapravo.org.ua. Адреси регіональних юридичних центрів наведені у доданому файлі.
Юридичні консультації надаються в рамках проекту "Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні "Гідна Україна" (www.pace.org.uа), який реалізує компанія Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (АМР США) та Міжнародної корпорації «Виклики тисячоліття» (МСС).