Євросоюз виступає проти закриття телеканалів у Грузії
Представник ОБСЄ з питань свободи слова Міклош Харашті стурбований припиненням трансляції телеканалів "Імеді" та "Кавкасія" в Грузії. Про це йдеться в заяві Хааршті, текст якої передано УНІАН.
«Якщо запровадження надзвичайного стану може відповідати Конституції країни, мас-медіа також повинні мати можливість виконувати їхню конституційну функцію інформувати суспільство про події в країні», - зазначається, зокрема, у заяві.
Представник ОБСЄ також висловив стурбованість повідомлення про факти жорстокості по відношенню до журналістів в Тбілісі. У зв'язку з чим він закликав владу Грузії не заважати журналістам висвітлювати публічні події в медіа.
Також із заявою про неприпустимість припинення діяльності двох телеканалів у Грузії виступив депутат Європарламенту, заступник голови делегації зі зв'язків з Україною Чарльз Теннок (група народних партій, Велика Британія). Про це він заявив сьогодні в коментарі власному кореспонденту УНІАН у Брюсселі.
Нагадаємо, 7 листопада ввечері силові органи Грузії припинили трансляцію двох телеканалів – «Імеді» та «Кавкасія» – за кілька хвилин до оголошення в країні надзвичайного стану.
Надзвичайний стан запроваджений указом Президента Грузії Михайла Саакашвілі на 15 діб по всій території країни. Протягом цього часу всім теле- і радіоканалам крім громадського, заборонено збирати та розповсюджувати інформацію про події в країні.
Президент Грузії запровадив надзвичайний стан у відповідь на масові демонстрації протесту, що тривали в Тбілісі з 1 по 7 листопада і які завершилися розгоном демонстрантів 7 листопада правоохоронними органами із застосуванням водометів, сльозогінного газу та гумових куль.