Нацрада: Gala Media поширює неправдиву інформацію
Прес-служби Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення 31 жовтня 2007 року надіслала заяву стосовно поширення неправдивої інформації керівництвом радіостанції «Гала Радіо».
У заяві ідеться:
«30 жовтня в «Детектор медіа» було оприлюднено матеріал під назвою „Gala Media подає позов до суду на державу Україна та Нацраду”. В ньому з посиланням на лист керівника генерального директора компанії Gala Media Сергія Денисенка зазначається, що медіа-холдинг Gala Media в особі одного з його інвесторів Джозефа Леміра подав позов на державу Україна до Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України. Одним із пунктів позову є те, що начебто Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення перешкоджає розвитку компанії Gala Media.
З огляду на зазначене вище, прес-служба Національної ради заявляє, що жодних перешкод у розвитку мережі „Гала Радіо” в Україні не чиниться. Змушені нагадати керівництву компанії Gala Media, що рішення про виділення частот Національна рада приймає лише після результатів оголошених конкурсів. І не вина Національної ради в тім, що „Гала Радіо” частину з цих конкурсів програла, скажімо, радіостанціям „Русское радио – Україна” (на мовлення у м. Сімферополі), ТРК „Радіо-Ера” (на мовлення у м. Бердянську), „Європа Плюс Україна” (на мовлення у м. Ялті), "ТРО Довіра" (на мовлення в м. Нікополі), Закарпатська ОДТРК та НРКУ (на мовлення у м. Краматорську) та іншим, не менш відомим ТРО. Принагідно зазначаємо, що 26 жовтня 2005 року ЗАТ „РК „Гала” було визнано переможцем на мовлення у м. Чечельнику Вінницької області.
Окрім цього, загальновідомим є факт отримання свого часу радіостанцією „Гала Радіо” частот поза конкурсом. Можливо, саме ця практика більше до вподоби одному з інвесторів цієї радіокомпанії Джозефу Леміру?
Наголошуємо, що пан Лемір неодноразово намагався ігнорувати вітчизняне законодавство у сфері телебачення і радіомовлення. Саме це стало причиною оголошення попередження цій ТРО 23.11.2005 року за порушення норм Закону України „Про телебачення і радіомовлення” (здійснення мовлення з порушенням умов, які вказуються в ліцензії), у зв’язку з виявленням порушень умов ліцензії в частинах: „обсяг інформаційних програм”, „обсяг просвітницьких програм”, „обсяг дитячих програм”, а також за порушення вимог, встановлених ст. 1, ч. 4 ст. 5, ст. 9., ч. 1 ст. 13 Закону України „Про рекламу”.
Щодо рішення Національної ради від 11 жовтня нинішнього року з визначення переможців конкурсу на отримання ліцензій на мовлення з використанням вільних радіоканалів, на яке посилається генеральний директор компанії Gala Net Сергій Денисенко, то й тут є очевидним елементарне перекручення інформації, адже справді, попри всі наведені аргументи беззаперечним є факт несвоєчасної сплати конкурсної гарантії ЗАТ „Радіокомпанія „Гала”, що стало причиною недопущення її до участі в конкурсі. Намагання прирівняти свою ситуацію до ситуації з студією „Пілот Україна” також не має під собою ґрунту. Так само принципово реагуватиме Національна рада на аналогічні порушення вимог законодавства і в майбутньому, якої б телерадіоорганізації це не стосувалося», – повідомила прес-служба Національної ради.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ