Вадим Карасьов: Телебачення виявилось неготовим до висвітлення трагедії в Дніпропетровську

16 Жовтня 2007
11313
16 Жовтня 2007
14:31

Вадим Карасьов: Телебачення виявилось неготовим до висвітлення трагедії в Дніпропетровську

11313
Вадим Карасьов: Телебачення виявилось неготовим до висвітлення трагедії в Дніпропетровську
Неготовими до висвітлення трагічних подій у Дніпропетровську, де від вибуху в житловому будинку постраждали десятки сімей і загинуло кільканадцятеро людей, назвав в інтерв’ю «ТК» українські телеканали директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.
 
«Таке враження, що наша журналістика або така лінива, що не може швидко реагувати на події, або байдужа до людських трагедій. Ці події висвітлювались, наче щось буденне і рутинне. У фокусі ЗМІ перебувало питання, чи буде, і якою буде парламентська коаліція», - каже політолог, коментуючи дії тележурналістів, зокрема у підсумкових інформаційно-аналітичних програмах 14 жовтня. «Звісно, ці події висвітлювались і йшли на всіх каналах, Але виникало відчуття, наче журналісти вже підготувались до того, що центральною темою недільних програм стане коаліціада, а їм усе «наламали». Як сказала одна ведуча після сюжету про Дніпропетровськ, «а тепер ми перейдемо до іншої теми», - зазначив Вадим Карасьов.
 
У телесюжетах, присвячених вибуху в Дніпропетровську, за його словами, не було ні оперативності, ні співчуття, ні точного аналізу того, що відбулось, не було коментарів експертів і звичайних людей, не було, зрештою, розслідувань. «Усе це було потрібно для того, щоб з’ясувати причини трагедії і зробити адекватні моральні висновки. Чому ніхто не поставив питання втрати керованості? Адже річ не в тому, що таке трапилось у Дніпропетровську, а в тому, що це може повторитися в будь-якому іншому місці, - пояснив політолог. – Ми загралися в політику, загралися в «джинсу». Усі ці «по суті», «про головне» - це програми про сутність політики, а не телебачення для громади. Вони можуть говорити тільки про політику і брати інтерв’ю лише в політиків. До висвітлення інших тем вони не готові ні морально, ні технічно».
 
Самі ЗМІ, на думку пана Карасьова, повинні були очолити хвилю громадської підтримки постраждалих від вибуху: «відкрити рахунки для допомоги потерпілим, аби кожен міг перерахувати бодай якісь кількадесят гривень. Адже не всі можуть нести потерпілим одяг і взуття, як дніпропетровці. Провести телеміст на їх підтримку в інших містах. Місія телебачення – виховувати у людей солідарність. Саме воно, а не влада, повинне було продемонструвати свідому громадянську позицію».
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
11313
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Вася
6275 дн. тому
Ой, не смешите мои тапочки! Наше ТВ готово только показывать Универсалы
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду