«Мотиви утворення «Київського медіахолдингу» – зацікавлення власністю і пропагандою», – Андрій Шевченко
Андрій Шевченко, голова Комітету ВР 5 скликання з питань свободи слова та інформації, коментуючи «Детектор медіа» ситуацію із розпорядженням мера Києва Леоніда Черновецького «Про організацію правових заходів, пов’язаних з припиненням підприємств засобів масової інформації», яке передбачає «припинення» муніципальних ЗМІ, які мають увійти до «Київського медіахолдингу», висловив своє різко негативне ставлення до дій київського міського голови:
«Моє ставлення до цього різко негативне. Історія в Києві ще раз показує, наскільки було важливим прийняти під час минулої парламентської каденції законопроект, який ми ухвалили в Комітеті, і який передбачав запровадити мораторій на відчуження майна державних і комунальних ЗМІ, щоби тоді, коли почнеться велике роздержавлення українських медіа, ще було що роздержавлювати», - зазначив Андрій Шевченко.
За словами Андрія Шевченка, за такими діями проглядає два мотиви – зацікавленість власністю і пропагандою.
«За діями команди Чернівецького стоїть чітке бажання взяти під фінансовий та інформаційний контроль медіавласність міста», - наголосив пан Шевченко, зауважуючи при цьому, що київська історія може стати прецедентом для інших засновників державних та комунальних медіа.
Щодо творчого боку спроб реформувати київську комунальну медіавласність, то, як висловився Андрій Шевченко, «ці півтора року запам’ятаються киянам шерегом конфліктів на ТРК «Київ» та в редакціях київських комунальних газет».
Тим часом депутат Київради Дмитро Андріївський заявив, що закрите акціонерне товариство «Київський медіа холдинг» створюється зі значними порушеннями законодавства.
«Згідно з Цивільним кодексом, коло засновників закритого акціонерного товариства має бути визначене заздалегідь і не може визначатися на конкурентних засадах. Ця вимога законодавства київською адміністрацією порушена. До того, згідно зі статтею 26 закону «Про господарські товариства» засновники зобов'язані повідомити про намір створити акціонерне товариство. На сьогодні майбутні власники 49% «Київського медіа холдингу» залишаються невідомими столичній громаді», - зазначив депутат.
За словами Дмитра Андрієвського, такі правові неточності можуть свідчать про бажання приховати справжніх претендентів на муніципальні ЗМІ: «Не зрозуміло, яка буде подальша доля комунальних журналістів. Реорганізація вже залишила без роботи кілька десятків людей. Прихід таємничого власника може призвести до нових масових звільнень. В результаті столична громада ризикує втратити комунальні ЗМІ, а десятки людей - свої робочі місця».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Коментарі
1
WSG
6246 дн. тому
Мля, дивишся на цьго мера усіх та думаєш яка патологічна жадність у чєла... наче по пустелі бродив місяць без їжі та води а тут відразу накинувся на все... У сосанича також форма жлобства була не легшою... Хто слідуючий голодний і ненежерливий, та чим ти будеш задовольнятись за рахунок найбідніших киян? Перейменував би посаду мера на посаду гельмінта (глиста)
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ