Ціла бочка поезії
4 жовтня у столичному клубі «Бочка» відбулася презентація першої фундаментальної антології поезії двотисячників «Дві тонни». Власне, що за риба така оті «двотисячники», зрозуміло не одразу і не всім.
Довелось спитати в професіонала, так би мовити, – письменниці Оксани Забужко: «Я дуже не люблю цього механічного поділу на декади. Вісімдесятники, дев’яностики, двотисячники... По-моєму, це рецидив радянського мислення п’ятирічками. А якщо ви про молодих письменників, то вони, на щастя, дуже різні, й серед них є не тільки пошукувачі шоу-бізнесових технологій в літературі, а й цілком притомні талановиті люди, чиї дебюти вселяють ентузіазм».
Як зазначає видавництво «Маузер», засновниками якого є представники цього молодого покоління поетів, антологія «Дві тонни» об’єднує під однією обкладинкою понад тридцять найкращих молодих авторів України – лауреатів літературних конкурсів, авторів власних книжок та публікацій у часописах, учасників нарад, семінарів та фестивалів, в тому числі закордонних.
Олег Романенко, засновник видавництва: Ідея видання такої книги витала в літературному повітрі пару років точно – оскільки покоління двотисячників вже існує. Хтось обов’язково зробив би її найближчим часом, ми встигнули перші.
У «Бочку» набилось не так вже й багато людей, що добре. Вийшла така собі затишна вечірка з пивом, вином, гаряче-свіжою поезією та справжньою, живою, теплою й драйвовою музикою.
Концепція антології «Дві тонни» обертається навколо числа 2000: двотисячні роки, поети-двотисячники, 2000 кілограмів сукупної живої ваги поетів, представлених в антології, 2000 примірників – наклад книги, 2000 копійок – її промо-ціна. Навіть початок презентації було призначено на 20.00 не випадково.
На презентації автори антології читали, що природно, свої поезії. Читали найкраще ті, хто читав гучніше. Ну, власне, в тому і є специфіка поетичних читань у клубах – хто перекричить шанувальників, той і крутіший. Цього разу таким виявився Богдан-Олег Горобчук, поет молодий, проте гарячий. Звісно ж, не прогавив свого шансу покричати й Павло Коробчук, переможець українсько-російського слему та просто гарний поет. Завершував презентацію подільський фундаментал – гурт «Пропала грамота» – улюбленці літературної тусівки. Грали хлопці, чесно кажучи, як ніколи, очевидно, вирішивши довести поетам, що й вони можуть публіку захоплювати. Натхнення додавала й близькість виходу нового альбому «Цейво», адже на цих вихідних у Кам’янці-Подільському буде його урочиста презентація.
Книжку ж можна було придбати на вагу – видавці її продавали зі старих радянських вагів зразка «Тюмень». 2000 копійок – по копійці за кілограм поезії – ціна не надто висока. Організатори приймали паперові гроші і навіть валюту. З приводу чого, мабуть, Богдан-Олег Горобчик, упорядник антології, був такий щасливий: «Гламур гламуром, але антологія мене продовжує щиро радувати…»
Купити «Антологію» після презентації можна буде у мережі "Книжковий супермаркет", у книгарнях "Знання", "Смолоскип", "Абзац", "Науковій думці". Щоправда, не з терезів та не за 20 грн. Плануються тури-читання поезій у містах України, зокрема, у Харкові, куди «двотисячників» запросив «дев’яностик» Сергій Жадан.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Олег Алексєєв
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ