Олена Бондаренко (ПР): Україна побачить суспільне мовлення мінімум за 10 років
Народний депутат України V скликання (фракція Партії регіонів), кандидат у народні депутати Олена Бондаренко переконана, що суспільне телебачення буде створене в Україні лише щонайменше за десять років. Про це вона заявила під час зустрічі з журналістами на засіданні прес-клубу 25 вересня 2007 року. Обговорюючи шляхи подальшого реформування інформаційної галузі, пані Богдаренко висловила свою позицію щодо Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, «джинси» в новинах телеканалів, цьогорічних подій на «Інтері», створення суспільного мовлення.
Щодо останнього Олена Бондаренко не схильна користатися досвідом інших країн, оскільки у кожної з них свої особливості. Україна повинна сама «дорости» до суспільного мовлення. «Самый главный вопрос – это финансирование, – сказала народна депутатка. –Либо общественный канал будет содержаться и развиваться на деньги зрителей, либо за бюджетные. Я пока не вижу реальных путей финансирования ни в первом, ни во втором случае. В силу своего менталитета, наши зрители платить не будут, даже если придется отдать гривну в месяц. Что же касается бюджетного финансирования, то я не могу назвать ни одного чиновника, в котором бы я была уверена. Я не уверена, что деньги пойдут по назначению. Куда, например, идут деньги в Гостелерадио? Хотя его возглавляет мой бывший коллега по фракции Эдуард Прутник, я не вижу прозрачности и контроля за бюджетными средствами».
Олена Бондаренко не знає, яким чином потрібно формувати громадські наглядові ради при суспільному мовленні, оскільки немає статуту їхньої діяльності. Крім того, для створення суспільного телебачення потрібні відповідні кадри. «Они в Украине пока еще не выросли, но обязательно вырастут», – переконана вона.
А щоби змінити на краще Перший національний, потрібні кардинальні дії, вважає Олена Бондаренко. Наприклад, повідомити всіх членів колективу, що всі вони будуть звільнені в 2010 році (звичайно, з обов’язковими виплатами по безробіттю протягом як мінімум року). За цей час написати бізнес-план із розвитку сучасного рейтингового каналу і набрати на роботу нову команду.
Світлана Остапа, «Детектор медіа»