Продовжуються регіональні тренінги з технології проведення журналістських розслідувань

26 Липня 2007
12986
26 Липня 2007
11:26

Продовжуються регіональні тренінги з технології проведення журналістських розслідувань

12986
Продовжуються регіональні тренінги з технології проведення журналістських розслідувань

В рамках проекту навчання журналістів по всій Україні проведенню журналістських розслідувань з питань корупції, виконавцем якого є Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) у партнерстві з Асоціацією медіа-юристів (АМЮ), вже відбулися тренінги у Тернополі (15-16 липня), Рівному (20-21 липня), Львові (22-23 липня), закінчилася реєстрація на тренінг у Запоріжжі (27-28 липня) та у Сімферополі (29-30 липня).

До участі у наступних тренінгах запрошуються журналісти усіх видів ЗМІ із зазначених нижче регіонів, які мають або не мають досвіду проведення журналістських розслідувань, але мають високу мотивацію, можливості та перспективи їх проведення найближчим часом. Якщо ви не змогли потрапити на тренінги у вашому регіоні, що вже відбулися у липні, ви маєте право подати заявку на наступні тренінги у серпні та вересні.

Участь у тренінгах безкоштовна, учасникам з інших міст забезпечується проживання та проїзд. ІРРП залишає за собою право відбирати журналістів і повідомить запрошеним учасникам про участь за менше ніж за 7-10 днів до початку тренінгу.

Попередня програма тренінгу та заявка на участь у ньому додаються нижче. Для участі у тренінгу журналісти мають подати заявки за зразком нижче. Журналісти можуть починати подавати заявки вже сьогодні. По регіональних семінарах ІРРП додатково робитиме окремі оголошення. Заповнені заявки слід подавати не менше ніж за 15 днів до дати тренінгу.

Заявки та додаткові запитання слід надсилати на електронну адресу irrp@ukr.net, на факс АМЮ (044) 2342357, Ви також можете телефонувати за номерами 067 5472233 або 050 3514179.

Графік проведення тренінгів у регіонах:

24-25 серпня у Києві (для Київської, Чернігівської, Житомирської та Черкаської обл.),

31 серпня -1 вересня у Донецьку (для Донецької та Луганської обл.),

7-8 вересня в Одесі (для Одеської, Миколаївської та Кіровоградської обл.).

9-10 вересня у Полтаві (для Полтавської, Харківської та Сумської обл.),

Дводенні тренінги з технології проведення журналістських розслідувань проводитимуть Олег Хоменок, тренер з журналістики з багаторічним та міжнародним досвідом, регіональний координатор міжнародного проекту SCOOP (Данія) з підтримки журналістських розслідувань, разом із досвідченими ко-тренерами Валентиною Самар, Сергієм Томіленко, Михайлом Кумком, Катериною Івановою, Оксаною Рябчун, Юрієм Ісаєвим, юристами Асоціації медіа-юристів Людмилою Панкратовою, Наталією Грановською, Олександром Бурмагіним, Ігорем Федоренко та експертами – журналістами, які проводять розслідування – Єгором Соболевим, Євгеном Рибкою, Ларисою Артеменко та іншими.

Після тренінгів журналісти зможуть звертатися до ІРРП та АМЮ за методично-консультативною та юридичною підтримкою, плануються програми малих грантів на журналістське розслідування та конкурсів на кращі розслідування на регіональному та національному рівнях, про які буде завчасно повідомлено.

Навчання відбуватиметься в рамках проекту „Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні „Гідна Україна” (www.pace.org.ua), який реалізує компанія Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (АМР США) та Міжнародної корпорації «Виклики тисячоліття» (МСС).

Заявку на участь та повну програму тренінгу ви знайдете нижче або можна завантажити на сайті www.pace.org.ua.

В програмі тренінгу:

* Корупція з точки зору закону та у суспільній свідомості. Що охоплює тематика розслідувань? Правові аспекти антикорупційної тематики

* Що таке журналістське розслідування?

* Журналістське розслідування. Жанр чи метод.

* Забезпечення безпеки під час проведення ЖР.

* Етичні стандарти.

* Схема дій під час проведення журналістського розслідування.

* Джерела інформації для публікацій.

* Способи й методика збору інформації. Типологія і систематизація джерел.

* Як подати результати розслідування?

* Типові помилки під час розслідування.


Анкета-заявка на участь у тренінгу «Журналістське розслідування»

Журналісти друкованих та онлайн ЗМІ мають додати до заявки три примірники власних розслідувань, а за їх відсутності три найкращі, на їх погляд, авторські матеріали за останній рік. Журналістів електронних ЗМІ, замість цього, просимо детально описати власний доробок у сфері журналістських розслідувань.

П.І.Б.:

Дата народження:

Місце роботи:

Місто проведення тренінгу, на який ви подаєте заявку

Посада:

Контактний телефон (роб., моб.):

Електронна пошта (обов’язково):

Чи потрібне Вам проживання у готелі:

Деталі Вашої журналістської кар’єри:

Досвід роботи у ЗМІ:

Досвід роботи у вказаному ЗМІ:

Коротко опишіть ваші поточні обов’язки:

Опишіть ваш досвід у проведенні журналістських розслідувань:

З якими саме проблемами/питаннями ви стикалися під час їх проведення?

Які журналістські розслідування плануєте на найближче майбутнє?

Які тренінги з журналістських розслідувань ви відвідували раніше?

Які проблеми ви сподіваєтесь вирішити в результаті участі у цьому тренінгу?

Що нового ви хотіли би дізнатися на цьому тренінгу?

Ваші будь-які інші зауваження/пропозиції стосовно тренінгу

Обґрунтовано поясніть, чому саме ви хочете попасти на цей тренінг

Дякуємо, не забудьте відправити заявку на адресу irrp@ukr.net не менше ніж за 15 днів до дати проведення тренінгу у вашому регіоні.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
12986
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду