Книгарня НаУКМА змінить власника
Керівництво НАУКМА прийняло рішення про припинення співпраці з Володимиром Яворським, який створив книгарню академії та керував нею протягом 5 років.
«ТК» отримала відкритий лист від пана Яворського, в якому він звертається до адміністрації Могилянки з проханням переглянути своє рішення.
На його думку, директор видавництва Києво-Могилянської академії пані Соловйова, яка буде керувати створеною натомість крамницею, не зможе створити рівну за якістю книгарню: «Я в книжковому бізнесі мав дуже хорошу репутацію. На Львівських книжкових форумах 2002 – 2004 років мене було визнано найкращим книгорозповсюджувачем.. Ми співпрацюємо з майже трьомастами великими і маленькими видавництвами. Система укладення угод максимально спрощена, що дає можливість оперативно брати на продаж будь-яку книгу від будь-якого постачальника. Асортимент книгарні сьогодні складає близько п’яти тисяч назв, а це досить тверда основа для існування. Але щоб цього досягти, треба було, ясна річ, працювати не покладаючи рук».
Прокоментувати відкритий лист пана Яворського ми попросили віце-президента з інформаційного забезпечення, директора name=0.1_01000001>Наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія» Тетяну Ярошенко: «На жаль, наш університет не отримав цього відкритого листа, тому ми можемо говорити тільки про саму ситуацію. Вона склалася таким чином, що термін дії угоди з приватним підприємцем Яворським, щодо книжкової крамниці на території Києво-Могилянської академії, завершився. Це не означає, що книгарні більше не буде. З вересня з’явиться університетська крамниця, де першочергово буде представлена література видавництва Могилянки, яке є досить знаним на території України».
Тетяна Олександрівна пообіцяла, що нова крамниця буде не гірша за попередню не тільки за асортиментом, але й за цінами: «Приватний підприємець живе з прибутку. Отож навіть книжки видавництва Києво-Могилянської академії в книгарні Яворського коштували інколи на п’ятдесят – сто відсотків дорожчі, ніж на території університету. І це ненормально».
Вона також зазначила, що університет зацікавлений представити найкращу українську книгу і, звичайно, буде співпрацювати з найбільш потужними і відомими видавництвами.
За її словами, керівництво Могилянки не скасує своє рішення і право оренди буде передано університетському видавничому дому. Договір з Володимиром Яворським може бути подовжено тільки, якщо якимсь чином вони змінять плани щодо відкриття власної книгарні, але цього не станеться: «Раніш у нас справді не вистачало власних сил, щоб організувати торгівлю. Зараз наше видавництво потужне. Є чіткий бізнес-план щодо організації книжкової торгівлі в нашому університеті».
Ольга Ліцкевич, «Детектор медіа»