Найближчим часом ІТК затвердить методику розрахунку вартості політичної реклами

27 Червня 2007
6327
27 Червня 2007
10:51

Найближчим часом ІТК затвердить методику розрахунку вартості політичної реклами

6327
Найближчим часом  ІТК затвердить методику розрахунку вартості політичної реклами

Найближчим часом юридичний комітет Індустріального телевізійного комітету розробить методику визначення вартості політичної реклами за середньозваженим показником, як цього вимагає закон «Про вибори народних депутатів України». Про це «Телекритиці» повідомили в ІТК.

 

Це рішення пов’язане з тим, що, з висновку юристів, передвиборчий процес ще не розпочався, «отже, зараз телеканали можуть розміщувати рекламну інформацію від політичних партій та блоків за звичайними рекламними розцінками та правилами».

 

«На сьогоднішній день немає жодного діючого указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради, тому виборчий процес не розпочався, - пояснив Андрій Танчак, координатор юридичного комітету ІТК. — Відповідно до Конституції, позачергові вибори до ВР призначаються Президентом України і проводяться в період 60 днів з дня опублікування рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради. А Закон «Про вибори народних депутатів України» зазначає, що цей строк починається на наступний день після опублікування Указу».

 

Він також нагадав, що розрахунки вартості політреклами будуть базуватися на законі про вибори, згідно з яким вартість політичної реклами встановлюється на власний розсуд ЗМІ, але не може перевищувати середньоарифметичного значення ціни за комерційну рекламу.

До того ж, кожен телеканал встановлює розцінки вартості відповідно до закону, але відсутність єдиного підходу до того, що таке «ціна за комерційну рекламу», є причиною того, що ціни на політичну рекламу можуть суттєво відрізнятися. «Наприклад, ціною реклами є: ціна встановлена телеканалом як пропозиція для рекламодавців (прайсова ціна); ціна визначена сторонами при укладенні договору (договірна); ціна з урахуванням знижок чи бартеру; ціна за пункти рейтингу, а не часу. Кожен з цих підходів є однаково обґрунтованим та законним. І звичайно, сама різниця між рейтингами телеканалів, яка впливає на різницю у ціні за рекламу», - каже пан Танчак.

 

Згідно зі ст. 68 Закону «Про вибори народних депутатів України», розцінки вартості одиниці друкованої площі чи ефірного часу для політичної реклами встановлюються не пізніше як за 130 днів до виборів «у розмірі, що не може перевищувати розміру середньоарифметичного значення ціни за комерційну рекламу (рекламу, розповсюдження якої має на меті отримання прибутку) за перші три квартали року, що передує року проведення виборів депутатів. При цьому засоби масової інформації можуть розрахувати такі розцінки вартості одиниці друкованої площі чи ефірного часу окремо для робочих днів і окремо для вихідних та святкових днів, а також окремо для різних за кількістю потенційної аудиторії періодів ефірного часу чи друкованої площі». 

 

Індустріальний телевізійний комітет (ІТК) –галузева асоціація, що представляє інтереси телевізійного ринку України. ІТК об’єднує найбільш рейтингові телеканали країни: «Інтер», «1+1», ICTV, СТБ, «Новий», М1, ТЕТ, «Україна», НТН і «ТОНІС». Сукупно це більше 70% національної глядацької уваги (за даними піплметричної панелі GfK-USM на травень 2007 року). Крім того, членами асоціації є рекламні агенції Publicis Groupe Media, Provid/BBDO, Іnіtіatіve medіa та FCB MA, а також великі рекламодавці.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6327
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду