Мельниченко звинуватив Балогу у зриві слідства щодо вбивства Ґонґадзе
Екс-офіцер безпеки президентської охорони Микола Мельниченко звинувачує Секретаріат Президента в зриві слідчих дій при розслідуванні справи про вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе.
«Слідчу дію, котра підтвердила б мої свідчення, надані Генеральній прокуратурі при розслідуванні кримінальної справи по вбивству журналіста Георгія Ґонґадзе, було нахабно зірвано Секретаріатом Президента. На сьогодні на 10:00 були запрошені експерти, свідки, статисти та інші. О 09:40 слідчий Генпрокуратури повідомив про відміну слідчої дії», – говориться в заяві Мельниченка, текст котрої цитує «Українські новини».
За словами Мельниченка, він уже багато років ініціює проведення слідчої дії в кабінеті колишнього Президента Леоніда Кучми, і така дія, нарешті, планувалася як у травні, так і в червні.
«Я вважаю, що ця цілеспрямована дія глави Секретаріату Президента Віктора Балоги зі зриву не тільки слідчої дії, але і розслідування взагалі, метою яких відведення Кучми, Литвина та інших від кримінальної відповідальності за вчинені ними особливо важкі злочини проти людей і держави», – зазначає Мельниченко.
Майор висловлює жаль з приводу того, що Генпрокуратура не має можливості протистояти Секретаріатові. «Секретаріат Президента, маючи інформацію про мою відсутність в Києві 23 червня 2007 року в зв’язку зі святкуванням 15-річчя випуску КВІРТУ ПВО (Київське вище інженерне радіотехнічне училище), навмисно запропонував провести слідчу дію саме в цей день», – підкреслює Мельниченко.
За його словами, поведінка Балоги є закономірною, оскільки він також є фігурантом записів.
Нагадаємо, що в листопаді 2006 року Мельниченко передав комісії Верховної Ради з контролю за розслідуванням справи Ґонґадзе 2 диски з матеріалами в справі. У жовтні 2006 року Мельниченко попросив Генпрокуратуру забезпечити його захист як свідка.
Розгляд справи про виконавців убивства Ґонґадзе Апеляційний суд Києва почав 9 січня. В убивстві журналіста звинувачуються 3 колишні співробітники Департаменту зовнішнього спостереження і карної розвідки МВС Валерій Костенко, Микола Протасов і Олександр Попович.
Ще один звинувачуваний – колишній керівник згаданого департаменту МВС Олексій Пукач – знаходиться в розшуку.
Раніше Генпрокуратура заявила, що до суду передано тільки першу частину справи, що стосується тільки виконавців убивства. Друга частина справи стосується встановлення замовників і організаторів цього злочину.