Андрій Шевченко і Громадська рада з питань свободи слова та інформації презентували зміни до Закону «Про вибори народних депутатів»

11 Травня 2007
0
11062
11 Травня 2007
14:19

Андрій Шевченко і Громадська рада з питань свободи слова та інформації презентували зміни до Закону «Про вибори народних депутатів»

0
11062
Андрій Шевченко і Громадська рада з питань свободи слова та інформації презентували зміни до Закону «Про вибори народних депутатів»

11 травня 2007 року у прес-центрі «РБК-Україна» відбулася прес-конференція, присвячена презентації змін до Закону України «Про вибори народних депутатів». Зміни представляли голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко, секретар Громадської ради з питань свободи слова та інформації Тарас Шевченко та юрист Інституту Медіа Права Ігор Розкладай.

 

Учасники презентували пропозиції до закону, що стосуються діяльності ЗМІ та ведення передвиборчої агітації.

Завантажити порівняльну таблицю (.doc, 122 Kb) 

У першу чергу, ці зміни спрямовані на узгодження виборчого закону з умовами дострокових виборів, зокрема на скорочення строків на вчинення певних дій. У діючому Законі «Про вибори народних депутатів» в єдиній, 102-ій, статті, присвяченій достроковим виборам, питання відповідних строків (встановлення розцінок на передвиборчу агітацію у ЗМІ, визначення ЦВК порядку використання державнихних ЗМІ тощо) майже зовсім не врегульоване.

 

Як зазначив Андрій Шевченко, автори змін мали на меті зробити передвиборчий процес максимально відкритим та максимально захистити журналістів у цей період. Задля першого запропоновано гарантувати журналістам роботу на виборчих дільницях не тільки в день виборів, а протягом усієї передвиборчої кампанії. Також запропоновано зняти обмеження (15 днів) для оприлюднення результатів соціологічних опитувань (заборонивши їх оголошувати за день до виборів). Щодо захисту журналістів, то пропонується зняти відповідальність з ТРК за висловлювання в прямому ефірі, чітко визначити випадки, в яких суд має право обмежити (або припинити) дію ліцензії ЗМІ.

 

Тарас Шевченко поділив усі зміни та доповнення на дві категорії. Перші стосувалися необхідних норм для проведення позачергових виборів, другі мали демократизувати сам виборчий процес.

 

Ігор Розкладай зупинився конкретно на змінах до виборчого закону. Наприклад, пропонується зменшити кількість безкоштовного ефірного часу, що надається партіям та блокам за рахунок державного бюджету, звівши його до 30 хвилин на НТКУ та НРКУ для кожного учасника виборчого процесу. Щодо розміщення матеріалів передвиборчої агітації у друкованих ЗМІ, то пропонується маркувати всі оплачені партіями матеріали (тобто зазначати біля агітаційного матеріалу назву партії чи блока, які заплатили за нього). Всі програми партій та блоків друкувати коштом державного бюджету лише один раз у спеціальному випуску газети «Голос України».

 

Серед змін є й такі, що допоможуть зекономити державний бюджет. Зокрема, у разі проведення позачергових виборів пропонується передвиборчу агітацію за рахунок держави здійснювати тільки на загальнодержавних ЗМІ (виключивши місцеві). Також, на думку авторів поправок, достатньо друкувати передвиборчі програми тільки в парламентській газеті «Голосі України» («Урядовий курєр» пропонується вилучити із закону). Щодо строків, то вони майже всі скорочуються вдвічі.

 

Зміни до Закону «Про вибори народних депутатів» були ініційовані та розроблені головою парламентського комітету Андрієм Шевченком спільно із Громадською радою з питань свободи слова та інформації. У розробці взяли участь члени ЦВК Марина Ставнійчук та Андрій Магера.

 

За словами Андрія Шевченка, запропоновані зміни будуть сьогодні ж передані антикризовій робочій групі.

 

Ця прес-конференція стала першою у відкритому напередодні прес-центрі «РБК-Україна», керівником якої є колишній ведучий 5 каналу Роман Скрипін.

 

Світлана Остапа, «Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
11062
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду