За результатами дослідження, найбільш перспективним напрямком розвитку телекомунікацій в Україні є цифрове телебачення
27 квітня в ході телемоста «Місто Київ – Місто майбутнього» компанія «ТехЕкспо» - організатор EEBC 2007 Telecom&Broadcasting – презентувала учасникам ринку телекомунікацій і телерадіомовлення України результати спеціального дослідження бізнес-активності операторів і провайдерів послуг, проведеного у березні-квітні 2007 року. Для участі в дослідженні було залучено 100 компаній ринку: провайдерів, мовників, операторів мереж, сервіс-провайдерів, виробників і агрегаторів телеконтенту.
Коментували отримані результати голова правління Інтернет-Асоціації України Тетяна Попова, президент Асоціації Wireless Ukraine Олександр Мандрикін, аналітик агентства iKS-Consulting Микола Оліярник та інші.
Результати дослідження виявили, що найбільш перспективними і прибутковими з погляду запровадження нових послуг українські компанії вважають, передусім, цифрове телебачення (74%), широкосмуговий доступ в Інтернет (57%) та ІР-телефонію (43%). Доволі перспективними також є IPTV (35%), Інтернет-телебачення (30%), мобільний доступ в Інтернет (28%), HDTV (25%), а також бібліотеки мультимедіа та відеоінформації (24%).
З погляду запровадження вітчизняними операторами найбільш перспективними учасники опитування назвали технології на базі DVB (DVB-C, DVB-S, DVB-T) – 54 %, технології WiMax/WiFi – 49%. Досить перспективними технологіями вважають IP (FTTx, xDSL) – 37% та Інтернет-телебачення – 36%.
Головними факторами, що стримують запровадження нових технологій операторами кабельного телебачення, провайдерами і телерадіоорганізаціями є дуже низька платоспроможність населення (56%), відсутність коштів для розвитку (55%) і законодавчі проблеми (41%).
В операторському сегменті ринку телекомунікацій та телерадіомовлення прогнозують низку значних змін. Ідеться передусім про інтенсивніше запровадження операторами послуг цифрового телебачення та широкосмугового доступу в Інтернет. Знаковим також стане подешевшання каналів зв’язку та Інтернету та зростання ролі безпровідного доступу. Яскравою тенденцією найближчих років аналітики називають посилення конкурентної боротьби у сфері передачі даних.