Верховна Рада зняла звинувачення Президента у спробі державного перевороту

4 Квітня 2007
1603
4 Квітня 2007
17:37

Верховна Рада зняла звинувачення Президента у спробі державного перевороту

1603
Верховна Рада зняла звинувачення Президента у спробі державного перевороту

Верховна Рада України за пропозицією юридичного управління парламенту відредагувала заяву, яка була прийнята сьогодні вранці.

Перший заступник голови Верховної Ради України Адам Мартинюк зазначив, що “юридичне управління для того і створено, щоб перед виходом у світ наші закони і інші акти дивитися на предмет юридичності”.

У відредагованому тексті заяви вже немає звинувачень Президента України Віктора Ющенка в посадовому злочині – «спробі державного перевороту». В новоприйнятій заяві йдеться про те, що указ “неконституційний” і, що Президент України “перевищив свої конституційні повноваження”.

В попередньому тексті заяви зазначалося, що В.Ющенко «втягує у політичну боротьбу та виборчу кампанію СБУ, про що свідчать заяви в.о. голови СБУ, який мав би пам’ятати, що це забороняється його відомству законам». У новому тексті сказано: “Неприйнятною і такою, що не грунтується на приписах Основного Закону України, є спроба Президента України залучити керівників правоохоронних органів, Збройних Сил України, інших військових формувань та голів місцевих державних адміністрацій до участі в політичному конфлікті. Особливо небезпечним є «втягування у політичну боротьбу СБУ та її керівництва, про що свідчить публічна оцінка в.о. голови СБУ рішень парламенту”.

У попередній заяві ВР попередила всіх керівників органів влади, голів обласних і районних держадміністрацій, всіх державних службовців, що в парламентсько-президентській республіці всі постанови ВР є обов’язковим для виконання, а невиконання їх «тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність». У новому тексті вже звертають увагу “органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових, службових осіб на неприпустимість прийняття рішень чи вчинення дій, що суперечать Конституції, законам України та невідворотність юридичної відповідальності за такі рішення чи дії, адже ніякими президентськими указами чи розпорядженнями не можна змінити Конституцію і закони України”.

За новий текст заяви проголосувало 249 із 255 зареєстрованих у залі народних депутатів.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1603
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду