Віктор Павлюк: Докаленко особисто зняв «Толоку» з повтору. Програма закривається (ОНОВЛЕНО)

20 Березня 2007
2571
20 Березня 2007
13:07

Віктор Павлюк: Докаленко особисто зняв «Толоку» з повтору. Програма закривається (ОНОВЛЕНО)

2571
 Віктор Павлюк: Докаленко особисто зняв «Толоку» з повтору. Програма закривається (ОНОВЛЕНО)

Ток-шоу «Толока» на Першому каналі закривається. Це підтвердив «Детектор медіа» у телефонній розмові ведучий програми, віце-президент НТКУ Віктор Павлюк.

 

«Коли я прийшов на роботу і хотів переглянути повтор учорашнього шоу, виявилось, що у програмі заміна. Я поцікавився причинами заміни у програмної служби, і мені повідомили, що це – особисте розпорядження президента НТКУ Віталія Докаленка.

 

Я подзвонив до  Президента і запитав, що далі робити. Він відповів: «Поки що не виходьте». На моє запитання, чи означає це, що «Толоку» знято з ефіру, він відповів: «Так. Програму закриваємо». Він повторив це двічі, не давши пояснень», - коментує Віктор Павлюк.

 

Такі дії керівника Національної телекомпанії Віктор Павлюк називає цензурою: «Я пережив часи Кучми, але такого навіть за його часів не було. Мені дуже прикро, оскільки Віталій Докаленко – людина з команди Президента. На «Толоці» було більше людей із правлячої коаліції, ніж з опозиції. У залі теж сиділи представники коаліції, але вони не змогли аргументувати свою позицію».

 

Раніше «Оглядач» повідомив, що президент НТКУ Віталій Докаленко особисто розпорядився зняти з ранкового повтору «Толоку» за участю Юлії Тимошенко (19 березня, 21.00). Напередодні, повідомляє сайт, керівництво НТКУ відключило SMS-голосування глядачів, оскільки за його результатами значну підтримку отримала опозиція.

 

Учасниками програми 19 березня були Юлія Тимошенко та Вячеслав Кириленко. Експертами – Ірина Погорєлова, Сергій Телешун та Володимир Корнілов. Запрошені – Олена Бондаренко і Вадим Колесніченко (Партія регіонів), Олександр Турчинов і Йосип Вінський (БЮТ), Віктор Пинзеник і Сергій Соболєв (Реформи і порядок). Тема програми – план дій обєднаної опозиції.

 

«Детектор медіа» вдалося додзвонитися до президента НТКУ Віталія Докаленка. «Офіційна позиція каналу буде незабаром», - сказав пан Віталій. На запитання, коли саме чекати на оприлюднення позиції, він відповів: «коли буде, тоді й буде» і кинув слухавку.

 

Тим часом, у коментарі Інституту масової інформації Віталій Докаленко заявив, що програму знято з ефіру через непрофесійність ведучого: «В мене були серйозні претензії до того, як була підготовлена програма, як поводився ведучий, як був організований інтерактив. Я сам намагався подзвонити на обидва телефони, але було неможливо додзвонитися на телефон підтримки дій влади».


 

«Це безглузде повернення в часи темників і цензури. Я спілкувався з президентом НТКУ Віталієм Докаленком, і для мене його аргументи непереконливі. Він каже, що програма закрита, бо ведучий вів її непрофесійно. Коли так говорять про канал, на якому претензію до професійності можна пред‘явити абсолютній більшості програм, для мене це звучить як слабка відмазка. Тим більше, коли керівник компанії так говорить про свого заступника, Віктора Павлюка чия програма незмінно дає високий – як на НТКУ – рейтинг», - сказав Андрій Шевченко.

 

Голова Комітету трактує рішення Докаленка, як політичне, і вважає його прямо пов’язаним із тим, що у програмі 19 березня опозиція в особі Юлії Тимошенко та В’ячеслава Кириленка виглядала дуже потужно. «Я точно знаю, що цей ефір вчора шалено роздратував деяких діячів з Партії регіонів. Для мене тільки питання, хто влаштував за це виволочку Докаленкові. І чому замість того, щоб звернутися до громадськості за підтримкою, керівництво НТКУ здало редакційну незалежність державного телеканалу», - каже Андрій Шевченко. – «Журналістам Національної телекомпанії це мусить нагадати про часи, коли державне телебачення було рупором влади і коли журналісти озиралися через кожне слово в ефірі. Мені шкода, що на Національній телекомпанії більше не діють Засади редакційної політики, які у травні 2005 року були підписані командою Стецьківа з урядом Тимошенко. Той документ виключав подібні втручання влади в інформаційні програми. Для України ця історія – ще один аргумент, чому країні якнайшвидше необхідне суспільне мовлення. Тільки воно може гарантувати незалежність від тиску влади та політиків, що не цінують свободу слова».

 

Повний текст програми «Толока» за 19 березня, яка стала причиною конфлікту


 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2571
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду