Громадськість Чернігова занепокоєна рядом конфліктів журналістів і правозахисників з міліцією

23 Лютого 2007
1709
23 Лютого 2007
11:54

Громадськість Чернігова занепокоєна рядом конфліктів журналістів і правозахисників з міліцією

1709
Громадськість Чернігова занепокоєна рядом конфліктів журналістів і правозахисників з міліцією

Громадськість Чернігова стурбована низкою резонансних подій і злочинів, коли люди, які відстоюють інтереси громадян, міської громади, та молодь стають жертвами фізичної розправи правоохоронців.

Про це повідомляє сайт «Чернігів громадський».

Зокрема, як повідомляється, 10 лютого було побито кореспондента газети «Сіверщина», голову Новозаводської районної організації Української народної партії Олександра Ясенчука. Прокуратура Чернігова порушила кримінальну справу за фактом побиття. Проте через кілька днів міліціонери вже знайшли «винуватців» злочину, «на яких, не маючи на те достатніх підстав, запропонували «повісити» згаданий злочин, примусивши дати потрібні міліції показання».

Також 10 лютого в Чернігові на алеї Героїв працівники міліції у цивільному застосували проти студента 4-го курсу ЧДТУ газ «черьомуху» та побили ногами, а потім – дубинками на вул. Шевченка, 13 у приміщенні міської міліції. Керівництво УМВС України в Чернігівській області призначило службову перевірку, однак ніяких дій не ведеться. «Заважає честь мундира», – констатує видання.

14 лютого міліціонери біля Катерининської церкви вимагали стерти фотокадри, зроблені редактором Інтернет-видання «Високий Вал» Владиславом Савенком, погрожували затримати на 3 доби, скласти протокол нібито за нецензурну лайку і тягнули в автомобіль ГАЗ-66, де хотіли «виховати» і цензурувати фотознімки.

Як зазначається, обіцяну керівництвом УМВС України в Чернігівській області службову перевірку проведено лише з працівниками міліції, а весь оригінальний запис, зроблений жірналістом, так і не зацікавив правоохоронців.

«Громадськість стурбована ситуацією, коли люди, які відстоюють інтереси громадян, міської громади та молоді, стають жертвами фізичної розправи самих же правоохоронців. Такі випадки не додають авторитету ні виконавчій владі, ні правоохоронним органам», – говориться у повідомленні. Заява відповідного змісту розміщена на сайті і відкрита для підписання.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1709
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду