Андрій Шевченко: «Єдиний вихід із ситуації на «Інтері» - негайні переговори між менеджментом»
Як відомо, колектив каналу «Інтер» скерував відкритий лист до Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації. Ситуацію на каналі «Інтер» прокоментував голова Комітету Андрій Шевченко.
«Ситуація серйозніша, ніж здавалося спочатку. Сторони зайшли занадто далеко в протистоянні. Єдиний вихід на цей момент – це негайні переговори між менеджментом і працівниками. Вхідними умовами могло б бути визнання двох позицій. З одного боку, працівники визнають, що менеджмент уповноважений міняти сітку міняти програм, випускати нові програми і не обов’язково пояснювати свої дії. З іншого боку, другою вхідною умовою для таких переговорів могло б стати визнання того, що працівники вправі наполягати на отримання грошей за відпрацьований період. Умовно кажучи, якщо сьогодні 31 січня, то йдеться про повну суму за відпрацьований місяць.
Якщо ці дві вхідні позиції визнаються сторонами, то я думаю, що далі можна було б шукати компроміс. Варіантом компромісу може стати чітка дата, з якої на «Інтері» будуть запроваджені нові правила гри, коли можуть бути змінені зарплати, премії і нарахування, які раніше сприймались працівниками як гарантовані.
Зі свого непростого менеджерського досвіду на НТКУ я знаю, що лише розуміння цих двох вхідних умов дає якійсь шанс домовитись, якщо працівники ставлять питання, що моя зарплата є непорушною, і непорушною назавжди, або якщо працівник намагається заблокувати зміну сітки чи зміну кадрів, то це не є нормальною вхідною умовою для переговорів. Угоди, підписані працівниками, дають менеджменту великі можливості інтерпретувати їх по-різному. Тому компроміс можливий лише за доброї волі з двох боків.
Я, як голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформації, можу сказати, що на адресу Комітету був скерований лист працівників «Інтера». Я його ще не тримав у руках, але, не читаючи листа, можу сказати, що Комітет підключиться до цієї теми, коли розпочнеться сесія. Я думаю, що нам немає сенсу втручатись у внутрішньокорпоративний конфлікт, але сенс подумати, як нам застрахувати мас-медіа від таких збурень у майбутньому. Адже медіавиробництво – це не ковбасний цех і не базар, а суспільно значимий бізнес».
«Детектор медіа»
