Заява Медіа-профспілки щодо трудового конфлікту на «Інтері»
Медіа-профспілка закликає власників і топ-менеджмент телеканалу «Інтер» більш зважено поставитися до трудового конфлікту, що виник на каналі. «У п’ятницю ситуація була на грані зриву ефіру», – каже Михайлина Скорик, голова Київської незалежної Медіа-профспілки.
За її словами, про колективний конфлікт між менеджментом і співробітниками свідчать і прес-конференції, і заяви до різних установ, подані журналістами. «Якби це була робоча ситуація, то «внутрішні дискусії» на «Інтері» не стали б топ-новиною п’ятниці для медіа-ринку країни», – додає вона.
«Крім трудових договорів, фінансові питання на «Інтері», у тому числі й премії, врегульовані Колективним договором. У журналістів є серйозні підстави вважати, що порушені домовленості, викладені в цьому документі», – додає голова Медіа-профспілки в Києві.
По-перше, згідно з п. 4.1.1 Колективного договору керівництво телекомпанії зобов’язане офіційно повідомляти співробітників телекомпанії про всі зміни у встановлені законодавством строки. «Згідно з Кодексом законів про працю, це не менше ніж два місяці. На «Інтері» цю норму порушили», – каже Михайлина Скорик.
По-друге, у Колективному договорі прописана система нарахування зарплати. «Згідно з документом, співробітники отримують 60 відсотків основної зарплати і 40 відсотків – додаткової, – додає Михайлина Скорик. – Ніде не зазначено, що ці 40 відсотків є преміями. Тож їх не можна необґрунтовано та ще й заднім числом знімати із журналістів».
На переконання Медіа-профспілки, менеджмент «Інтера» поставився нерозбірливо до впровадження змін. У ситуації, що склалася, важливо поширити правдиву інформацію про те, що відбувається на каналі, і піти на переговори з трудовим колективом.
