Російську службу Бі-Бі-Сі звинувачують у пом’якшенні критики на адресу російської влади
Відомі дисиденти з колишнього СРСР вимагають провести розслідування роботи Російської служби Бі-Бі-Сі, яка, за їх словами, під тиском влади погодилась обмежити критику на адресу режиму президента Владіміра Путіна. Про це пише The Daily Telegraph 2 січня.
Дисиденти написали генеральному директору Бі-Бі-Сі Маркові Томпсону лист із проханням розібратись у випадках, які, як вони стверджують, являють собою серію прикладів пропутінських виступів на каналі, що існує на гроші британських платників податків і мовить для двохмільйонної аудиторії.
Трансляції Бі-Бі-Сі в Москві та Санкт-Петербурзі в минулому місяці були перервані приблизно тоді, коли розгорнувся скандал навколо вбивства Олександра Литвиненка, колишнього офіцера російських спецслужб. Пояснювалось припинення мовлення «технічними проблемами» у місцевих партнерів Бі-Бі-Сі в Росії. Трансляція в Москві не відновлена й досі.
Дисиденти, очолювані колишнім шпигуном КДБ Олегом Гордієвським, що перейшов на бік британських спецслужб, та письменником Владіміром Буковським, що 12 років просидів у радянських таборах, обурена, зокрема, раптовим припиненням виходу програми Сєви Новгородцеві, що виходила в ефір протягом 19 років.
Новгородцев, який досі веде програми Російської служби Бі-Бі-Сі, у 2004 році став кавалером ордену Британської імперії. У його програмі регулярно брали участь вороги Кремля, такі як Литвиненко або Анна Політковська, розслідуванням убивства якої займався Литвиненко.
У листі дисидентів зазначено: «У той момент, коли Британія потребує сильного голосу в Росії більше, ніж будь-коли за останнє десятиліття, Російська служба Бі-Бі-Сі, що існує на гроші платників податків, судячи з усього, помітно пом’якшила свій тон щодо уряду Росії... Навмисно чи з недогляду, вона стала більш зговірливою, підкорюючись поглядам російського уряду, воліючи не розглядати складні питання та відмовляючи в трибуні деяким критикам режиму».
Представники Бі-Бі-Сі заперечують будь-які припущення щодо компромісу з Кремлем.









