Сьогодні в Секретаріаті Президента обговорювали розвиток національної інформаційної системи
Як повідомляє прес-служба Президента України, у Секретаріаті Глави держави сьогодні відбулося засідання Національної комісії з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі при Президентові України. Учасники засідання обговорили ряд пріоритетних для розвитку національної інформаційної системи завдань. У засіданні взяв участь радник Президента України Олег Рибачук.
Під час зустрічі Національна комісія розглянула комплекс питань, пов’язаних з доступом журналістів до інформації та можливістю виконання ними професійних обов’язків. Члени Комісії наголосили на нагальній необхідності створення єдиних правил акредитації, які враховували б рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи Р-96 1996 року про акредитаційну систему, а також права журналістів Інтернет-видань та фріленсерів.
Окремої уваги було надано ситуації, що склалася в роботі журналістів муніципальних видань, зокрема в Києві. Учасники наради наголосили на недопустимості втручання чиновників в редакційну політику комунальних ЗМІ.
Національна комісія розглянула і взяла за основу розроблені медіаекспертами принципи запровадження стандартів Суспільного мовлення в Україні. О. Рибачук підкреслив, що Віктор Ющенко вважає за необхідне пришвидшити створення системи Суспільного мовлення.
Також на засіданні розглядалися сучасні проблеми роботи мас-медіа під час місцевих виборів у Черкасах, Чернігові, Кіровограді та Полтаві. Члени Нацкомісії висловилися за ініціювання внесення змін до Закону про вибори в медійній частині.
Учасники також заслухали інформацію представника Міністерства юстиції про підготовку пакета медійних законопроектів, які розробляються відповідно до Указу Президента №39/2006 від 20.01.2006 «Про план заходів із виконання обов’язків і зобов’язань України, що випливають з її членства в Раді Європи». За результатами моніторингу опрацювання законопроектів члени Нацкомісії висловилися за прискорення погодження проекту «Закону про ратифікацію Європейської конвенції про транскордонне телебачення».
Комісія заслухала доповідь координатора підкомісії з журналістської освіти про проект модернізації системи підготовки журналістських кадрів в Україні. Було ухвалено рішення рекомендувати Президентові України звернутися до Міністерства освіти і науки з пропозицією надати проектові статус експерименту, що сприятиме запровадженню європейських стандартів освіти.
Також Голова Національної комісії Тарас Петрів поінформував учасників наради про роботу над концепцією розвитку національного інформаційного простору, підкресливши важливість об’єднання зусиль усіх медійних організацій та журналістських об’єднань. За результатами роботи Національної комісії з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі Президентові України буде надіслано Звіт з напрацьованими пропозиціями та рекомендаціями.
