МФЖ: китайські суди знову ігнорують свободу преси
Через кілька днів після відмови китайського суду розглядати звернення журналіста Чіна Чона (Ching Cheong) Міжнародна федерація журналістів зафіксувала ще одне грубе порушення. Кореспондентові американської газети New York Times Чжао Яну (Zhao Yan) також відмовили у справедливому розгляді його звернення. У рішенні, винесеному 2 листопада, Найвищий суд Пекіну постановив, що тільки адвокат Чжао представлятиме його інтереси у суді через писані подання.
«Закритість, з якою китайські суди проводять слухання, вказує на суцільну зневагу до відкритих відповідальних судових розглядів, і це рішення – ще один удар проти свободи преси у Китаї,» – каже Крістофер Уорен, президент Міжнародної федерації журналістів.
Чжао, кореспондента пекінського відділу газети New York Times, заарештували 17 вересня 2004 року, звинувативши у «розголошенні державної таємниці» й «обмані».
24 серпня 2006 суд зняв із Чжао обвинувачення у розголошенні державної таємниці (у Китаї за це передбачено увязненя на 10 років), однак засудив до трьох років ув’язнення за обман. «Чжао постійно заявляє про те, що він не винен, але йому відмовляють у можливості захищати себе у суді», – каже Уорен.
Міжнародна федерація журналістів, світова організація, до якої входять більше 500 000 журналістів із 115 країн світу, послідовно бореться за звільнення Чжао і заняття з нього всіх обвинувачень.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ