Міжнародний жіночий фонд мас-медіа вручив свої нагороди
Американка Джіл Керол – провела 82 дні у полоні іракських бойовиків. Ліванська журналістка Мей Чідіак проводила журналістське розслідування щодо вбивства колишнього прем’єр-міністра країни Рафіка Харірі. Потому на її життя вчинили замах - підклали бомбу під її машину. Унаслідок вибуху жінка втратила руку й ногу.
Мей Чідіак, журналістка: "Можливо, моє життя й досі в небезпеці. Однак хай там що - я продовжуватиму свою роботу. Деякі сили у Лівані намагаються перешкодити мені та іншим говорити правду усьому світові, про те, що відбувається у нашій країні."
Ще одна журналістка, яку відзначили цього року – китайська репортерка Гао Ю. Її вже нагороджували у 1995. Однак тоді вона не змогла приїхати, бо перебувала за гратами. Пекін засудив журналістку до шести років ув’язнення за нібито розкриття державної таємниці. Ще одна лауреатка – 74 річна мексиканська журналістка Єлена Понятовска. Вона автор книжки "Різанина у Мексиці", в якій засуджує жорстокість влади у п’ятдесятих роках. Упродовж усієї кар’єри відстоювала права громадян та боролася з корупцією.
Єлена Понятовська, журналістка: "Лише якщо ми боротимемося з пригніченням, соціальною несправедливістю - тільки так ми зможемо усвідомити усю багатогранність життя."
На церемонії нагородження вшанували хвилиною мовчання російську журналістку Анну Політковську, яку вбили у Москві 7 жовтня. Водночас учасники церемонії нагородження звертають увагу на те, що з кожним роком професія журналіста стає дедалі небезпечнішою.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ