Мельниченко стверджує про наявність у нього додаткових плівок у справі Ґонґадзе

20 Жовтня 2006
11943
20 Жовтня 2006
14:55

Мельниченко стверджує про наявність у нього додаткових плівок у справі Ґонґадзе

11943
Мельниченко стверджує про наявність у нього додаткових плівок у справі Ґонґадзе
Екс-майор держохорони Микола Мельниченко заявляє, що у нього є додаткові записи, які стосуються справи Ґонґадзе і які досі не були оприлюднені.

Про це він сказав, відповідаючи на питання членів тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування справи Гонадзе.

Зокрема, на питання чи є у нього нові матеріали, які не були надані попередньому складу комісії під головуванням Григорія Омельченка, Мельниченко сказав:

"Є нові матеріали, я готовий їх надати".

Крім того екс-майор висловив готовність віддати в Генпрокуратуру оригінали всіх записів після проведення міжнародної експертизи щодо їх автентичності.

За словами Мельниченка, посередником у проведенні експертизи може стати Парламентська Асамблея Ради Європи.

"Є рішення ПАРЄ і є офіційний лист, що вони готові бути посередниками у цій справі, узгодити питання з Генпрокуратурою та потерпілою стороною і знайти механізм проведення цієї експертизи", - пояснив він.

При цьому Мельниченко в черговий раз звинуватив Генпрокуратуру у небажанні співпрацювати з ним і затягуванні розслідування справи.

"Я готовий надати низку документів, які підтверджують факти маніпулювання речовими доказами і відповідають на питання, чому зволікають зі слідством", - сказав він.

Також Мельниченко вимагає від Верховної Ради розробити програму захисту свідків, оскільки "все ще відчуває загрозу своєму життю".

"Треба, щоб Верховна Рада зробила програму захисту свідків, яка передбачає певну кількість заходів, як це є у Сполучених Штатах Америки", - сказав він.

"До речі, в США мені пропонували у 2001 році таку програму, яка передбачала пластичну операцію, переїзд в інший штат, надання матеріальної допомоги і адаптацію", - додав Мельниченко.

"Але умова була, що я зникаю, я тоді свідомо відмовився", - додав екс-майор.

На думку Мельниченка, в Україні має бути прийнятий "закон про незалежного прокурора, який би вів резонансні справи з причетністю вищих посадових осіб".

Також, на переконання екс-майора, в Україні повинен працювати суд присяжних, де суддям буде надана довічна охорона.

"Стосовно себе я лише прошу вас, якомога швидше, поставити юридичну крапку в цій справі. Я готовий до співпраці, поки я живий", - заявив Мельниченко

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
11943
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду