Китайський суд засудив журналіста з Гонконгу до 5 років ув’язнення за шпигунство
Чен Чін шпигував на користь Тайваню з 2000-го до 2005-го року - стверджують слідчі. Суд над журналістом тривав у закритому режимі, без свідків.
Чен Чін - перший гонконгівський журналіст, засуджений після 1997 року, коли офіційний Пекін відновив контроль над Гонконгом. За даними китайських правоохоронців, Державне управління безпеки Тайваню завербувало журналіста, який працював на одну із сингапурських газет, на початку 2000 року. Відтоді Чен Чін нібито отримував таємну інформацію про військовий сектор країни, політику та економіку. За свою роботу уряд Тайваню нібито заплатив йому кілька сотень тисяч доларів. Журналісту загрожувала смертна кара - таке покарання за шпигунство у КНР. Однак суд, який відбувався за зачиненими дверима без участі свідків, вирішив ув'язнити журналіста на 5 років.
Хі Пейхуа, адвокат Чен Чіна:
- Він має право на оскарження вироку. Цього прагне його родина. Та рішення ухвалюватиме він сам.
В тому, що вирок суду несправедливий, переконані і родичі та друзі журналіста. А колеги Чен Чіна пов'язують його арешт зі спробами журналіста отримати неопубліковані архіви колишнього генерального секретаря Китайської комуністичної партії Чжао Цзияна. Здивовані вироком і правозахисники.
Он Ю-Кім, правозахисник:
- Найбільше мене дивує в цій історії, що заарештований тільки Чен. Цікаво, де ж його поплічники, де урядовці, що допомагали йому отримати таємну інформацію? Через які фундації чи агенції він переправляв цю інформацію? Що роблять нині ці люди? Ви ж не можете шпигувати одноосібно.
Змінити вердикт китайського суду - практично неможливо, стверджують правозахисники. Тож єдине, що залишається журналісту, змиритися зі своєю долею. Оскарження вироків у КНР - рідкість, стверджують правозахисники.