В США йде розгляд судового позову проти Пінчука

14 Квітня 2006
1512
14 Квітня 2006
13:27

В США йде розгляд судового позову проти Пінчука

1512
В США йде розгляд судового позову проти Пінчука

Наприкінці березня цього року в окружному суді в США розпочався судовий процес проти депутата Віктора Пінчука. Як повідомляє газета "The Boston Globe", позов подали три кіпрські компанії, які є співвласниками Нікопольського феросплавного заводу.

Ці три компанії звинувачують Пінчука, Джері Маргуліса з штату Массачусетс та Олександра Новака з Бостону в перекачуванні доходів заводу, хабарництві, відмиванні грошей та шахрайстві.

В позові зазначається, що Маргуліс, Новак, Пінчук та інші діяли скоріше як кримінальна організація, ніж легальний бізнес. Як зазначається в позові, Маргуліс, Новак та Пінчук корупційним шляхом отримали контроль над Нікопольським феросплавним заводом, який до цього був у держвласності.

Орієнтовна вартість заводу складає більше одного мільярда доларів, проте Пінчук придбав його за 80 мільйонів доларів, зазначається в позові.

Як йдеться в заяві, "вони розграбували завод, направляючи його прибутки в компанії, які вони контролювали в США та за кордоном". Дві з цих кампанії "Interpipe North America" та "Ferrex " базуються в штаті Масачусетс, зазначено в позові.

Згідно із заявою, пише видання, Маргуліс та Новак, використовуючи їхні американське громадянство та знання російської й англійської мов часто подорожували за кордон, щоб організувати роботу цих компаній.

В позові також зазначається, що Новак є директором двох компаній "Allied Steel" та "Steelex", а Маргуліс, якого названо кузеном Пінчука, є директором "Interpipe North America" та "Sepco", які зазначені в позові як відповідачі. Обоє чоловіків названі в позові друзями дитинства Пінчука, який "провів частину його молодості в Масачусетс".

В позові також зазначається, що Пінчук використав свої сімейні зв’язки, щоб потрапити до НЗФ та уклав контракти з компаніями, підконтрольними Маргулісу та Новаку. Як відомо. Пінчук є зятем колишнього президента України Леоніда Кучми.

Через ці контракти НЗФ купляв сировину за завищеною ціною у юридичних осіб, яких контролювали обвинувачені, та продавали кінцевий продукт за заниженою ціною юридичним особам також їм підконтрольним.

В позові також зазначається, що "відкати" та хабарі сплачувались українським високопосадовцям, в тому числі і Кучмі. Три кіпрські компанії, які є позивачами, - це Athina Investments Ltd, Varkedge Ltd., та Wisewood Holdings Ltd.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1512
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду