Китайського журналіста забили до смерті прямо в офісі, а пресі заборонили писати про його смерть

15 Березня 2006
25854
15 Березня 2006
17:03

Китайського журналіста забили до смерті прямо в офісі, а пресі заборонили писати про його смерть

25854
Китайського журналіста забили до смерті прямо в офісі, а пресі заборонили писати про його смерть

Ву Сягну провинився тим, що викривав «бєспрєдєл» у поліції, пише сьогодні французька «Libération».

Заступник редактора місцевої газети міста Тайзу, на сході Китаю, помер 2 лютого внаслідок поранень, що нанесли йому китайські поліцейські безпосередньо у нього в офісі.

Начальник автоінспекції прийшов до редакції «Вечірній Тайзу» та став вимагати вибачень за статтю, що вийшла друком 19 жовтня і де йшлося про свавілля поліції, а саме, надзвичайно високі тарифи за видання прав, які встановлені місцевим поліцейським відділком. У редакції відмовилися вибачатися, і тоді шеф поліції викликав на допомогу 50 поліцейських.

Прибувши на місце, вони стали бити Ву Сягну прямо перед його колегами. Лікарі встановили, що фатальними для журналіста стали удари в печінку, яку йому трансплантували два роки тому. Ву намагалися зробити операцію, щоб врятувати йому життя, але даремно. Вдова і колеги вважають, що Ву Сягну був видатним журналістом і завжди шукав правду.

Після його смерті декілька західних ЗМІ розповіли про вбивство журналіста, після чого на поліцейського, який несе відповідальність за смерть Ву Сягну, Лі Сяогуо, наклали стягнення та виключили його з лав компартії. На цьому його покарання обмежилось.

Малоймовірно, що його притягнуть до суду, пише «Libération». Влада заборонила китайській пресі повідомляти про смерть репортера.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
25854
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду