Зі слухань у справі Гонгадзе хочуть вигнати депутатів

2 Лютого 2006
7989
2 Лютого 2006
13:23

Зі слухань у справі Гонгадзе хочуть вигнати депутатів

7989
Зі слухань у справі Гонгадзе хочуть вигнати депутатів

Адвокати підсудних у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе вимагають від суду заборонити народним депутатам бути присутніми на слуханнях.

Відповідне клопотання подане ними у четвер, коли до суду прийшли депутати СПУ.

Так, підсудні Костенко і Протасов зазначили, що вони проти присутності депутатів. Протасов мотивував свою позицію тим, що не знає, як поводитись в присутності депутатів.

Попович, в свою чергу, не проти їх присутності.

Як повідомив журналістам соціаліст Микола Рудьковський, адвокати підсудних наполягають, що справа має вирішуватись в закритому режимі.

Натомість депутати поінформували судову колегію, "що не можна розглядати у закритому режимі питання, мотивуючи це розкриттям державної таємниці, в той час, коли інші засідателі і присутні в залі не мають відповідного допуску до державної таємниці"

Рудьковський пояснив, що вони мають право знаходитись в залі засідання, тому що закон про статус народних депутатів це їм дозволяє.

Рудьковський також розповів, що на засіданні ставив питання про допуск журналістів на слухання, проте суддя відмовилась приймати відповідне рішення.

Як раніше обіцяв лідер СПУ Олександр Мороз, Рудьковський вів зйомку засідання.

В той же час, за словами депутата Миколи Карнауха, якщо клопотання депутатів і адвоката Лесі Гонгадзе про слухання справи у відкритому режимі будуть відхилені, депутати мають на меті звернутись у Вищу раду юстиції, Дисциплінарну та Кваліфікаційну комісії, щоб була дана відповідна оцінка діям суддів.

"Такі судді, які виносять такі рішення, напевно, мають низьку кваліфікацію, і напевно не виконують ті повноваження, які їм були делеговані Верховною радою", - сказав він.

Карнаух додав, що "напевно, такі судді є несумлінними".

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7989
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду