Німці виводять РосУкрЕнерго на чисту воду

20 Січня 2006
0
2355
20 Січня 2006
17:37

Німці виводять РосУкрЕнерго на чисту воду

0
2355
Німці виводять РосУкрЕнерго на чисту воду

 

Половина компанії РосУкрЕнерго, що виступає постачальником російського газу в Україну, належить "Газпрому", а інша половина - групі "Zentragas", за якою стоять холдинги "Ukrinvest" і "Sangas", обоє зареєстровані у Відні.

Про це йдеться в статті "Frankfurter Rundschau", переклад якої приводить Инопресса.ру.

"Raiffeisen Investment", за словами авторів статті, є номінальним власником акцій, який представляє інтереси цих холдингів.

За інформацією видання, "РосУкрЕнерго" з 22 липня 2004 року зареєстрована у швейцарському кантоні Цуг, має капітал у розмірі 100 000 швейцарських франків і знаходиться за адресою Банхофштрассе, 7, Цуг 6300.

"Мета компанії - торгівля сировиною в енергетичному секторі, головним чином газом. Правом підпису володіють: самостійної - Ларс Хауссманн із Херрліберга (Швейцарія) і спільної - Костянтин Чуйченко й Олег Пальчиков, обоє з Москви", - йдеться в статті.

Як відомо, договір про постачання в Україну російського газу підписали голова "Газпрому" Олексій Міллер, керівник "Нафтогазу" Олексій Івченко, а також Чуйченко і Пальчиков від РосУкрЕнерго.

За словами авторів статті, Чуйченко відомий у Петербурзі як колишній агент КДБ і входить у правління "Газпрому" і "дружить із заступником голови "Газпрому" Дмитром Медведєвим, довіреною особою Путіна".

Пальчиков, за інформацією видання, кілька років тому вже працював у компанії-попередниці РосУкрЕнерго "Eural", а його дружина, "кажуть у Петербурзі", була співробітницею "Газпрому".

"Виходить, що "Газпром" у деякому роді уклав договір із самим собою? У будь-якому випадку, Ларса Хауссманна, сина власника цюріхської фінансової компанії "Haussmann und Partner", який володіє правом підпису, не було", - йдеться в статті.

Як відзначає "Frankfurter Rundschau", посилаючись на український щотижневик "Дзеркало тижня", формально "Газпром" "вийшов із гри", РосУкрЕнерго постачає газ, а "Нафтогаз" не має права продавати газ РосУкрЕнерго за кордон.

"Це договір між компаніями, а не між державами. З юридичної точки зору уряд у Києві нічого не може зробити з підвищенням цін: там, де немає судді, у позивача немає жодних прав", - підсумовує видання.

 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
2355
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду