Половина європейців користується Інтернетом
В країнах Євросоюзу Інтернетом користується близько 50%, комп'ютером - більше половини населення. Такі результати дослідження, проведеного Віденським Інститутом міжнародних економічних досліджень (WIIW), повідомив заступник директор інституту, доктор економічних наук, професор Петер Гавлік в ході «круглого столу», організованого Центром Розвитку інформаційного суспільства (РІО-центр), повідомляє ІМІ, посилаючись на ForUm.
За його словами, дослідження показали значний цифровий розрив між «старими і «новими» членами» Євросоюзу. Так, наприклад, найвищий рівень використовування комп'ютерів (більше 80% населення) відзначається в Швеції і Данії, а найнижчий (менше 20%) - в Румунії і в Росії, передає РІА «Новини».
Гавлік відзначив, що розвиток інфокомунікаційних технологій (ІКТ) робить вплив на продуктивність праці, а також на структуру зайнятості населення.
«Робочі місця для громадян з низьким рівнем кваліфікації зникатимуть, нові робочі місця з'являтимуться тільки для висококваліфікованих працівників», - прогнозує експерт.
Він також відзначив про залежність між нестачею кваліфікованих робітників і розвитком ІКТ, причому з кадровим дефіцитом стикаються навіть «старі» країни-члени ЄС. Як показують дослідження, проведені WIIW в «нових країнах-членах ЄС, за період 1999-2003 років зайнятість у сфері ринкових послуг (висококваліфікований сектор) виросла майже на 20%, в секторі низької кваліфікації спостерігається або незначне зростання 2-3%, або спад. При цьому за даними на 2003 рік 70-80% трудових ресурсів (люди від 15 до 64 років) мають середній рівень освіти. «Нестача кваліфікованих працівників перешкоджає розвитку ІКТ», - підкреслив професор.
За його словами, ІКТ грає важливу роль у підвищенні продуктивності і економічному зростанні в нових країнах-членах ЄС, а також впливає на їх конкурентоспроможність.
IMI
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ