Сьогодні в Києві відкривається П'ятий фестиваль нового британського кіно
Сьогодні о 19 годині в київському кінотеатрі “Україна” стрічкою Чарлза Денса “Леді в лаванді” відкривається V Фестиваль нового британського кіно. Організатори свята кіногурманів – Британська Рада в Україні та компанія “Артхаус траффік”.
Цього року до 25 грудня фестивальні фільми зможуть переглянути жителі шести міст України. У столиці демонструватимуться 7 картин як у перекладі, так і мовою оригіналу. У Дніпропетровську, Харкові, Одесі, Донецьку та Львові показуватимуть 5 стрічок. На фестиваль британські й українські кінознавці (головний український експерт Алекс Шпилюк – постійний партнер фестивалю) відібрали шість художніх фільмів: “Віра Дрейк” (“Золотий Лев” Веніціанського міжнародного кінофестивалю і три номінації на “Оскар”) , “Леді в лаванді” (режисерський дебют видатного актора Чарлза Денса із Джуді Денч і Меггі Сміт у головних ролях), “Безмежне кохання” (екранізація роману Іана МакЮена “Пікнік на руїнах розуму”), “Поцілуймося востаннє” (премія “Сезар” в номінації “Найращий європейський фільм”), “Кохання плюс ненависть”, “Крутий хлопець” і захоплюючу документальну стрічку про альпіністів “Торкаючися безодні”.
Ірина Мартиненко, асистент з мистецьких проектів Британської Ради в Україні: “Відбирали фільми дуже ретельно. Британські експерти стежать, щоб стрічки були новими і вперше демонструвалися в Україні. Їхні українські колеги добирають картини, тенденційні для британського кіно, але актуальні та цікаві для українського глядача. На фестивалі представлені фільми 2003 – 2004 років, різні за жанром: розважальні, драматичні, романтичні, трилери – щоб українські кіномани знайшли собі щось до смаку. Соціальні проблеми відіграють ключову роль в сьогоденні, тому в програмі більшість фільмів – соціальної тематики”.
Василь Губарець, менеджер партнерських зв’язків Британської Ради в Україні: “Ці фільми демонструються в Україні, щоб показати британську сучасність, те, якою є Британія без прикрас, щоб глядач замислився над негараздами, які є однаковими для всіх. Але основною є навіть не соціальна проблематика, а тема вічних людських цінностей: сім’ї, дружби, кохання...”
Спеціальний гість фестивалю – Тім Браун, програмний директор Кембриджського кінофестивалю і директор МКФ у Брайтоні. Пан Браун удруге відвідує України. Два роки тому він був гостем київського кінофоруму “Молодість”, після чого повіз українську мультиплікаційну стрічку-переможець того фестивалю “Трамвай №9” на знайомство з англійським глядачем. Кілька років тому Тім Браун організував ретроспективу фільмів Олександра Довженка в 15 містах Великої Британії. Нині він в Україні презентував новий кінематограф своєї країни.
Тім Браун: “Відібрані для фестивалю фільми представляють широкий діапазон британського кіно. Вони показують силу і глибину картин, які відображають сучасні тенденції та напрями британського мистецтва. Ці стрічки представляють різні підходи і стилі; як художній, так і документальний кінематограф. У них змальовано різні групи людей, які живуть у Британії: багатонаціональні квартали південного Лондона (“Крутий хлопець”), жителів Глазго з пакистанським корінням і міжетнічні стосунки та проблеми, пов’язані з цим (“Поцілуймося востаннє”), мешканців північної Англії, де теж неможливо уникнути міжнаціональних конфліктів (“Любов плюс ненависть”)”.
Сім стрічок – це лише крихітний клаптик строкатого британського кінематографу. Адже щороку в Сполученому Королівстві знімають 120 – 140 художніх повнометражних картин. Існує державна установа, яка розвиває кіновиробництво, дистрибуцію, культуру стрічок – це Рада Великої Британії з виробництва фільмів. Крім того, Британська мовна корпорація (Бі-Бі-Сі) фінансово підтримує виробництво фільмів. Проте піданні королеви Єлизавети ІІ не захищені від голівудської кіноекспансії, бо жодних квот на процентне співвідношення в прокаті американських і британських стрічок немає, шкодує з цього приводу Том Браун.
Мар’яна Закусило, для “Детектор медіа”
Читайте також:
В Киеве проходит фестиваль аниме, комиксов и манги
Европейская киноакадемия объявила лауреатов 2005 года
„Рік свободи” у форматі документального кіно
„Кінолітопис” йде у народ
Віктор Ющенко взяв участь у відкритті Міжнародного кінофестивалю «Молодість»
Британцы везут новое кино в Украину
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ