Микола Томенко: Наслідками широкого застосування контрагітації буде зменшення інтересу громадян до виборів і небажання брати в них участь
Відкриваючи круглий стіл, присвячений проблемі контрагітації під час виборчої кампанії, Віце-прем’єр-міністр Уряду Тимошенко Микола Томенко звернув увагу учасників дискусії на небезпеку того, що досі у вітчизняному виборчому законодавстві залишаються не прописаними поняття контрагітації та принципи її ведення. Під «контрагітацією», Микола Томенко пропонує розуміти форму передвиборчої агітації, яка має на меті створити у суспільства негативне ставлення до певного суб’єкта виборчого процесу – політичної партії чи блоку.
На сьогоднішній день контрагітація, за словами Томенка, - явище досить поширене, і його умовно можна поділити на «чорний» та «білий» різновиди. Так, яскравим прикладом «білої» контрагітації Томенко назвав оцінки Президента і його команди щодо діяльності Уряду Тимошенко. «Білий» різновид контрагітації не заборонений законом і, на відміну від «чорного», персоніфікований, тобто має суб’єкт і об’єкт контрагітації (в даному випадку - відповідно, Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко).
«Чорна», або брудна, контрагітація, за словами Томенка, частіше за все є анонімною. Саме в цьому, на його переконання, і полягає небезпека цього різновиду контрагітації, який, на жаль, сьогодні стає нормою в інформаційно-пропагандистській кампанії. Зокрема, таке явище дуже поширене на телебаченні, куди «чорна» контрагітація переноситься, наприклад, з Інтернету. Таким чином ведеться агітація проти певної політичної сили і створюється ціла система свідомого політичного знищення опонентів.
Микола Томенко також відзначив, що особливістю контрагітації є те, що вона діє не прямо проти конкретної політичної сили, а опосередковано, тобто впливає здебільшого на свідомість громадян, які на 100% ще не визначились зі своєю політичною позицією. Наслідками широкого застосування контрагітації, на думку Томенка, буде падіння довіри громадян до політиків, зменшення їхнього інтересу до виборів і небажання брати в них участь.
Тому, за словами Миколи Томенка, щоб зупинити подальше поширення «чорної» контрагітації, необхідно всі конфлікти робити предметом публічного обговорення, а не вести їх у «тіньовий спосіб». Також, на його думку, тотальному засиллю «чорної» контрагітації у ЗМІ під час виборів можуть зарадити публічні корпоративні угоди, які визначать зрозумілі принципи редакційної політики під час виборчої кампанії.
За інформацією прес-служби М. Томенка
Читайте також:
Інститут Політики проводить круглий стіл „Контрагітація під час виборчої кампанії” (анонс)
Микола Томенко: Верховна Рада повинна невідкладно впорядкувати правила виборів до органів місцевого самоврядування
Телеканали наполягають на внесенні в Закон про вибори чіткого визначення передвиборної агітації
Комісія з журналістської етики закликає чесно висвітлювати вибори
Томенко: Сьогодні достатньо захисних інструментів, щоби медіа гідно пройшли виборчу кампанію (оновлено)
Томенко советует четко разделить в СМИ информацию и публицистику
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ