Вийшов максі-сингл "Leave Us Alone" євроінтеграційного гурту "Esthetic Education"
"Esthetic Education" позиціонують себе як групу євроінтеграції. Квартет – це троє українських музикантів: Дмитро Шуров, Юрій Хусточка й Анатолій Шмаргун і космополіт Луї Франк, який родом із Цюриха. "Ми як ланка, що здійснює контакт між європейською та українською музикою", - говорить клавішник Дмитро Шуров. Таке посередництво відбувається на фестивалях Transmusical de Renn, Exit Festival, Serbia, відвіданих "групою естетичного виховання".
Історія написання кожного треку з максi-синглу оригінальна і по-своєму цікава. За словами Дмитра Шурова, дві пісні написані за один вечір, інші дві дуже довго допрацьовувалися. "Пісня-експромт "Prison Song" народилася на старій квартирі, де ми жили разом з вокалістом Луї, - повідав басист Юрій Хусточка. – Текст про людину, яка сидить у тюрмі і дуже хоче вийти на волю. У Москві до нас підійшла дівчина і попросила написати пісню для її батька, який позбавлений волі на тривалий строк. Ми згадали, що в нас така вже є. Записали цю пісню і передали тому чоловікові. Так у "Prison Song" знайшовся реальний персонаж".
Кліп "Leave Us Alone" – це продовження співпраці з художниками з інших країн. "У нас є подруга Дана з Бейрута, - розповідає Луї Франк. - Після української Помаранчевої революції в Лівані теж почалися масові протести проти сирійських окупаційних військ, проти політичних убивств. Пісня "Leave Us Alone" – бажання припинити 15 років війни і страждань. Дана взяла цей трек розкручувати на ліванському радіо. Так наша пісня стала неофіційним гімном революційних протестів у Лівані. Природно, що кліп знімали у Бейруті. Режисер відео – Ерік Трометер (чоловік Дани). Під час зйомок за один день у ліванській столиці відбулося два теракти, один – неподалік від знімального майданчика, довелося навіть перервати творчий процес. Дія відбувається в справжній старовинній цирульні, головні герої – відомий бейрутський цирульник і його онук. Відео знімали на 35-міліметрову плівку. Корекцію і спецефекти робила в Парижі команда, яка знімала французький фільм "Діти в загубленому місті".
Натомість відео на пісню "Machine", яке не увійшло до макси-синглу, створювали в Києві режисер Андрій Толошний і кінооператори Микола Єфименко та Міха Марков – призер "Берлінале". Кліп дуже динамічний і органічно передає дух пісні, у якій ідеться про співіснування людей і машин. Актори – самі музиканти "Esthetic Education". У відео переплітаються епізоди їхнього виступу на концерті Мобі з кадрами, відзнятими в різних місцях столиці України.
У неділю відбудеться прем'єра відео на "Інтері" та музичних телеканалах. За словами продюсера "Esthetic Education" Геннадія Чичканова, він не мав жодних проблем з розміщенням кліпів. Не стикався він і з пропозицією оплачувати ротацію. Усі телеканали, навіть М1, погодилися демонструвати відео. А Дмитро Шуров додав, що через місяць кліп "Leave Us Alone" з'явиться в ефірі каналу М6 у Франції.
Мар'яна Закусило, для "Детектор медіа"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ