Суд призупинив дію рішення Нацради про видачу ліцензії „5 каналу”,

22 Вересня 2005
0
503
22 Вересня 2005
12:11

Суд призупинив дію рішення Нацради про видачу ліцензії „5 каналу”,

0
503
Суд призупинив дію рішення Нацради про видачу ліцензії „5 каналу”,
Господарський суд міста Києва своєю ухвалою призупинив дію рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення щодо видачі ліцензій на підставі конкурсу, де частоти виставлялись на конкурс групами. (Як вже повідомляла „ТК” переможцем у цьому конкурсі стала ТРК „Експрес-інформ” (5 канал). Це сталося через клопотання позивачів („Молода Україна - XXI”), які звернулись з проханням призупинити дію оскаржуваних рішень Нацради до кінця судового розгляду.

Нагадаємо, 13 вересня громадська організація „Молода Україна - XXI” подала позов до Господарського суду на рішення Нацради про проведення конкурсу на отримання ліцензій на частоти для мовлення.

На сьогоднішній прес-конференції це судове рішення представляли і коментували громадська організація „Молода Україна - XXI”, яка є позивачем у даній справі, та Громадська рада захисту свободи слова („Медіарада”), яка підтримала ініціативу позивачів.

Координатор „Медіаради” Ірина Тиран наголосила на своїй підтримці активістів „Молодої України - XXI”, які не погодились iз рішенням Нацради про пакетний продаж частот, і зазначила: „Влада, обрана Майданом, заявляє про прозорість прийняття рішень, про відокремлення влади від бізнесу. На жаль, складається враження, що вкотре відбувається банальне лобіювання своїх інтересів в обхід чесній конкуренції. Схоже, що інформаційний простір перекроюється під апетити певної політичної сили − автоматично під майбутні вибори”.

Інший координатор „Медіаради”, Олег Шиленко теж підтримав ці слова і наголосив: „Нацрада своїми діями дискредитує нову владу і має піти у відставку”.

Учасники прес-конференції постійно наголошували на тому, що Нацрада нехтує правами інших телекомпаній, виставляючи на конкурс частоти в різних регіонах пакетом, тож, за їхніми словами, інші канали не можуть придбати їх, оскільки вже мають частоти у певних регіонах, які входять до переліку тих, які вносяться до пакету. Також вони наголошували на тому, що в даному конкурсі Нацради участь брали лише 3 телеорганізації (ТРК НБМ, ТРК „Експрес-інформ” та ТРК „Клас”), а інші, за їхніми словами, „просто не могли подати документи, бо боялись, що їх не приймуть”.

На репліку, що цей конкурс був виключно для інформаційного мовника, Ірина Тиран зазначила, що існує багато інформаційних каналів, які б могли претендувати на ці частоти. Однак назвати їх вона відмовилась, мабуть, тому, що не хотіла видавати імена людей, чиї інтереси вона представляє.

Також Ірина Тиран зазначила, що „передчуває, що на неї зараз чинитиметься пресинг”, тому закликала всіх журналістів до солідарності, а телеканали, чиї права, за її словами, були проігноровані, „не боятися виступати відкрито”.

Андрій Коноваленко, юрист „Молодої України - XXI”, який представляє інтереси громадської організації в суді, пояснив, що порушення закону у діях Нацради вони вбачають у тому, що „стаття 18 Господарського кодексу України забороняє видавати акти, які створюють несприятливі умови для конкуренції”.


Наталія Данькова, "Детектор медіа"

Читайте також:

Конкурсні перипетії Нацради: кому, як, чому, що далі?

Переможцем конкурсу на інформаційне мовлення в регіонах став "5 канал"

Віталій Шевченко: цьогорічний конкурс на телемовлення особливий
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
503
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду