Буковина: Засновники ТВА і керівництво ОДА спростовують політичні мотиви звільнення президента телекомпанії ТВА В. Забродського
Представник засновників ТВА Олександр Максименко 14 вересня провів прес-конференцію, на яку чомусь запросили лише окремі ЗМІ. Проходила вона у режимі кількахвилинного інтерв’ю і жодних питань Олександру Максименку ніхто чомусь також не задавав.
Олександр Максименко повідомив, що 8 вересня в Чернівцях відбулися збори акціонерів ТВА, на яких прийняли рішення ліквідувати посаду президента ТВА та запровадити нову форму управління телекомпанією – дирекцію у складі трьох осіб. Тому версія президента ТВА Василя Забродського про політичні причини його звільнення не відповідає дійсності. Як зазначив Олександр Максименко, всі засновники за своєю природою прагматичні і бажають бачити засновану ними компанію фінансово стабільною і рішення про зміну форми управління ТВА продиктовані саме цими міркуваннями.
Заступник голови облдержадміністрації Борис Баглей також прокоментував ситуацію, що склалася навколо телеканалу ТВА. Зокрема, він зазначив, що будь-які натяки на його причетність до купівлі чи продажу частки телеканалу – безпідставні. «Я був би дуже радий, якби мав в області такий потужний вплив, що міг би викликати до себе народного депутата чи власника найбільшого підприємства і сказати їм: «Хлопці, щоб за два дні канал був викуплений!» – це просто нереальна ситуація», – пояснив Борис Баглей.
Свою позицію оприлюднив і потенційний покупець каналу гендиректор Чернівецького машзаводу Віктор Сідляр , якого зацікавила пропозиція увійти до складу засновників телекомпанії. Він заявив, що у разі придбання каналу ТОВ «Машзавод», від редактора вимагатимуть однакового ставлення до всіх політичних партій та толерантного спілкування з громадськістю в авторських програмах. Віктор Сідляр навіть встиг зустрітися з членами трудового колективу ТВА, де він гарантував журналістам безпеку та пообіцяв щонайменше удвічі збільшити зарплатню. Однак трудовий колектив телеканалу від привабливих пропозицій відмовився і заявив, що до останнього захищатиме свого керівника Василя Забродського.
Президент ТВА Василь Забродський, який в розпалі протистояння, після чергового прямого ефіру вперше в житті із серцевим нападом потрапив до лікарні, в коментарі Західній інформаційній корпорації заявив, що збори акціонерів є нелегітимними, оскільки на ньому був представлений лише один засновник (до речі, це перші збори за 7 років існування каналу). Своє звільнення він оскаржує в суді і продовжує розцінювати його як усунення за політичними мотивами, оскільки за 7 років діяльності каналу жодних суперечностей у стосунках із засновниками не було, не висувалися претензії до фінансово-господарської діяльності телекомпанії та його управлінського менеджменту. За словами Василя Забродського, жодних планів реформування телеканалу з метою покращання його фінансово-господарської діяльності та комерційної привабливості засновники не надали, рішення про запровадження дирекції економічного обґрунтування також не має, до складу дирекції йому увійти не запропонували. Посилання на недостатню ефективність менеджменту є безпідставними, оскільки ТВА останні роки є найбільш рейтинговою телеорганізацією регіону, а авторські програми кампанії здобували перемогу в республіканських конкурсах. Канал не має судових позовів, а його колектив без залучення коштів засновників постійно намагається оновлювати матеріально-технічну базу. Василь Забродський переконаний, що єдиною підставою до його звільнення є його політичні переконання та критичні матеріали на адресу тих чиновників, які діють не професійно, не бажають розлучатися із бізнесом та заплутані у різних корупційних схемах.
15 вересня обком СДПУ(О) розпочав у Чернівцях масову акцію на захист свободи слова, в ході якої впродовж дня 8 пікетів збирають підписи громадян під вимогами припинити тиск на президента ТВА Василя Забродського. Вже за перші три години акції було зібрано кілька сотень підписів чернівчан під вимогою не звільняти Василя Забродського і припинити тиск на ТВА.
Західна інформаційна корпорація
Читайте також:
Буковинские националисты требуют закрыть телекомпанию ТВА
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ