Профспілки допоможуть ЗМІ у переговорах з укладання редакційних угод,

25 Серпня 2005
637
25 Серпня 2005
13:21

Профспілки допоможуть ЗМІ у переговорах з укладання редакційних угод,

637
Профспілки допоможуть ЗМІ у переговорах з укладання редакційних угод,
Незалежні медіа-профспілки з 5 регіонів України розпочинають пілотні проекти з серії тренінгів та переговорів щодо редакційної політики засобів масової інформації. Цей проект є продовженням кампанії, розпочатої в минулому році Київською незалежною медіа-профспілкою щодо редакційних угод, які повинні врегулювати інформаційні стосунки між власниками ЗМІ, топ-менеджментом і журналістами. Основними регіонами, задіяними в проекті, стануть Київ, Львів, Рівне, Кременчук та Запоріжжя.

"Ми не плануємо докорінно міняти правила гри, які склалися в середині редакцій," - пояснив Сергій Гузь, голова Незалежної медіа-профспілки України. "Але події минулого року засвідчили, що без певного порозуміння і угоди між журналістами та власниками ЗМІ працювати з дотриманням професійних стандартів дуже важко. Існує реальна загроза, що в цей процес можуть втрутитися органи влади, через законодавчі зміни або судову практику. Тоді як ми відстоюємо право медіа-середовища самостійно вирішувати ці проблеми. В цьому, на мій погляд, мають бути зацікавлені не тільки журналістські колективи, але й власники та топ-менеджмент ЗМІ".

Особливої актуальності врегулювання інформаційних відносин у трикутрику журналіст-менеджмент-власник та закріплення правил гри всередині редакцій набувають напередодні парламентських виборів-2006. Публічне декларування прозорої редакційної політики дасть змогу журналістам почуватися більш захищеними від тиску менеджменту, а власникам – усунути можливість впливу на інформаційну політику видання з боку політичних сил.



Нова ініціатива підтримана Комісією з журналістської етики, громадською організацією „Детектор медіа” та Національною спілкою журналістів Великобританії та Ірландії. Передбачається проведення серії тренінгів та консультацій щодо впровадження фіксованих правил редакційної політики, розрахованих як на журналістів, так і на власників ЗМІ. В якості консультантів будуть залучатися вітчизняні та британські медіа-фахівці. Проект став можливим завдяки підтримки Посольства Великобританії в Україні.

Редакції, які мають намір укласти угоди про редакційну політику у своїх ЗМІ, можуть отримати додаткову інформацію за тел. (044) 537-20-03, або написати за адресою:info@profspilka.org.ua.


За інф. прес-служби КНМПУ
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
637
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду