Колективна безпека: спільна заява Інтернет Асоціації України та Інтернет-ЗМІ

22 Серпня 2005
643
22 Серпня 2005
14:27

Колективна безпека: спільна заява Інтернет Асоціації України та Інтернет-ЗМІ

643
Колективна безпека: спільна заява Інтернет Асоціації України та Інтернет-ЗМІ
Київ, 22 серпня 2005

Інтернет Асоціація України та провідні засоби масової інформації українського сегменту Інтернет,

—ґрунтуючись на спільному розумінні виключної ролі і значення Інтернету у реалізації конституційних прав і свобод громадян України, зокрема, свободи слова, свободи збирання, використання і поширення інформації,

—прагнучи забезпечити розвиток Інтернету в Україні, вільний від цензури, тиску з боку держави чи окремих політичних сил,

—стверджуючи, що розвиненість і доступність Інтернету є ознакою справді демократичного суспільства,

—передбачаючи загострення ситуації у сфері Інтернет у зв’язку із наближенням парламентських виборів,

заявляють про наступне:

1.Ми закликаємо всіх, кому небайдужа доля Інтернету та свободи слова в цілому в Україні, докласти зусиль до його вільного розвитку як ознаки демократичної держави, важливої складової забезпечення конституційних прав і свобод громадян.

2.Ми започатковуємо систему колективної безпеки Інтернет-ЗМІ шляхом створення комплексу організаційних та технічних рішень, що дозволить незалежним Інтернет-ЗМІ забезпечити безперешкодну роботу і безперебійний доступ громадян до інформації.

3.Ми виступаємо проти обов’язкової державної реєстрації недержавних електронних інформаційних ресурсів. 17 червня 2005 року Інтернет Асоціація України та ВГО „Українська Інтернет Спільнота” направили в Міністерство транспорту і зв’язку України обґрунтовані пропозиції щодо зміни наказу №153 від 18.05.2005 „Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації електронних інформаційних ресурсів”, що були узгоджені із керівництвом Міністерства на круглому столі (31 травня 2005 року), але досі не отримали відповіді.

4.Ми виступаємо проти незаконного прослуховування Інтернету, за скасування Наказу Державного комітету зв’язку та інформатизації України №122 від 17.06.2002 «Про затвердження Порядку укладання та ведення переліку підприємств (операторів), які надають послуги по доступу до глобальних мереж передачі даних органам виконавчої влади, іншим державним органам, підприємствам, установам і організаціям, які отримують, обробляють, розповсюджують та зберігають інформацію, що є об’єктом державної власності і охороняється згідно з законодавством», який фактично вводить незаконне прослуховування. Ми виступаємо за якнайскоріше прийняття Верховною Радою України законопроекту №4042-1 «Про перехоплення телекомунікацій», який створює правове поле для законного перехоплення телекомунікацій відповідно до норм європейського законодавства, задач правоохоронних органів та конституційних прав громадян.

5.Ми підтримуємо реформу державної регуляторної політики, розпочату Указом Президента України №901/2005 від 01.06.05 „Про деякі заходи щодо забезпечення здійснення державної регуляторної політики”, але звертаємо увагу всіх компетентних органів державної влади на те, що галузь телекомунікацій фактично випала із сфери застосування Указу. Регуляторні акти у сфері телекомунікацій, інформатизації та Інтернету не включені у перелік тих, що розглядаються відповідно до Указу Президента.

6.Ми заявляємо про взаємну підтримку Інтернет сервіс-провайдерів та Інтернет-ЗМІ з метою взаємного захисту, вільного та прискореного розвитку Інтернету в Україні.

Голова правління Інтернет Асоціації УкраїниТетяна Попова

Голова виконавчої ради ВГО „Українська Інтернет Спільнота”Ігор Дядюра

Заступник головного редактора „Обкому”Сергій Сухобок

Голова правління ГО „Детектор медіа”Наталя Лігачова

Головний редактор „Української правди”Олена Притула

Головний редактор “proUA” Олексій Шалайський

Головний редактор „Главреду”Віктор Шлинчак

Співзасновник “Uatoday.net”Сергій Моругін

Видавець Видавничого дому „СофтПрес”Елліна Шнурко-Табакова

Детектор медіа
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
643
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду