Мін'юст вже взяв в Євросуді проект мирової з Гонгадзе?

7 Червня 2005
757
7 Червня 2005
12:53

Мін'юст вже взяв в Євросуді проект мирової з Гонгадзе?

757
Мін'юст вже взяв в Євросуді проект мирової з Гонгадзе?
Як передає Ккраїнська правда з посиланням на Інтерфакс Кабінет міністрів сподівається на дружнє врегулювання суперечки у справі "Гонгадзе проти України", що розглядається в Європейському суді з прав людини.

Як повідомляє у вівторок прес-служба Міністерства юстиції, відповідно до конвенції про захист прав і основних свобод людини, Європейський суд може надати зацікавленим особам послуги посередництва для дружнього врегулювання суперечки на основі поваги до прав людини.

У зв'язку з тим, що Кабінет міністрів погодився на таку пропозицію, суд надав проект декларації про підписання договору про дружнє врегулювання суперечки в справі.

Якщо вдова журналіста Георгія Гонгадзе Мирослава Гонгадзе погодиться на запропоновані судом умови дружнього врегулювання, буде ухвалено рішення про затвердження мирового договору, а справу буде викреслено з реєстру справ суду.

Якщо позивач відмовиться підписувати декларацію, Європейський суд з прав людини продовжить провадження у справі і винесе рішення по її суті, підкреслює прес-служба.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів запропонував Гонгадзе дружньо врегулювати справу "Гонгадзе проти України", яка розглядається Європейським судом. Відповідно до розпорядження уряду, Україна готова добровільно заплатити Гонгадзе EUR100 тис. як доказ дружнього врегулювання справи.

Ця сума включає відшкодування матеріальних і моральних збитків, а також усіх витрат. При цьому Гонгадзе, зі свого боку, утрачає право на будь-які скарги проти України щодо фактів, викладених у позовній заяві.

Гонгадзе 2 червня заявила, що оприлюднення інформації з посиланням на український уряд щодо процесу врегулювання позову не тільки не буде сприяти врегулюванню суперечки, але і може бути розцінено Європейським судом як прояв неповаги до суду і може надалі вплинути на остаточне рішення суду з цього питання.

Вона заявила, що якщо український уряд дійсно бажає якнайшвидшого врегулювання суперечки, то найбільш ефективним шляхом для цього буде виконання президентом і урядом узятих на себе зобов'язань повного розкриття убивства Гонгадзе і покарання виконавців і замовників злочину.

Українська правда
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
757
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду