Сорос готовий підтримати процес створення суспільного мовлення, однак не зацікавлений у вкладенні коштів.
Підводячи підсумки свого візиту в України Джордж Сорос на прес-конференції розповів про своє бачення питань пов'язаних із створенням суспільного мовлення.
Спочатку голова українського „Фонду Відродження” Євген Бистрицький звернув увагу на ситуацію з громадським радіо: „Створюване громадське радіо, так і не стало публічним Хоча й існує вже два роки” . За слова голови, „Фонд Відродження” готовий віддати „справжньому ” громадському радіо обладнання і саму назву, аби знайшлись „менеждери”, „активісти від журналістики”, які б „реалізували цю ідею”. „Є прототип громадського радіо - це Ера. Але цього явно недостатньо”, - зазначив Є.Бистрицький.
Джордж Сорос мав розмови про сусіпльне мовлення не тільки з Володимиром Литвином (про що писали ЗМІ), а й з Віталієм Шевченком, Тарасом Стецьківим, Андрієм Шевченком, Олександром Богуцьким, Тетяною Лєбєдєвою, тому сказав: „Ми маємо в цьому плані рухатися вперед, тобто, ті здобутки свободи слова, журналістського професіоналізму, що ми їх зараз маємо, - утримати, інакше неминуче погіршаться умови. З цією метою фонд готовий сприяти Національній раді з питань телебачення та радіомовлення. Ця рада покликана захищати високі стандарти професійної етики журналістів і наглядати за можливими зазіханнями на свободу. Я гадаю, що зараз зволікати не можна. Ми також маємо підтримувати концептуальні пропозиції щодо розробки схеми такого громадського мовлення. І хочу сказати, що швидше - то ліпше. Тут чекати уже не маємо часу”.
Є три умови, на думку Євгена Бистрицького, для того, щоб було створене громадське радіо та телебачення: „політична воля керівництва держави, добре розроблена концепція бізнес-плану і відповідне законодавство”. „Я хочу сказати, що фонд вже підтримав розробку концепції, парламентські слухання. Фонд підтримав і підтримує розробку концептуальних і законодавчих аспектів. Зупинка за політичною волею, Фонд буде підтримувати громадську ініціативу, якщо вона є (а я думаю, що вона є) - щоб перетворити державне на громадське телебачення якомога швидше”, - зазначив Бистрицький.
На що Сорос додав: „Я гадаю, що політична воля повинна виходити саме від народу. Яким демократичним не був би уряд - в нього завжди є спокуса утримати у себе важелі влади”.
Дж. Сорос також відзначив, що особисто він „не зацікавлений у вкладеннях у громадське мовлення в Україні. Я не можу запозичувати, якщо немає надходжень”.
„Детектор медіа”
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ