Франція не підтримала Європейську Конституцію. Очікується відставка прем"єра
55% голосів проти французи проголосували проти проекту Європейської Конституції. Загальна участь у референдумі була вищою, ніж у президентських виборах - 70%. Опозиційні до політики Президента Ширака вимагають його відставки, або, щонайменше, відставки уряду.
За оцінками французьких медіа, причини негативного голосування є радше внутрішньополітичними. Електорат пов’язав високе безробіття, зріст цін та інші проблеми з розвитком європейської інтеграції. Чимало французів, як засвідчують соціологічні опитування, кажучи "ні" проекту Конституції, насправді проголосували проти розширення Європейського Союзу на Схід та проти імовірного членства Туреччини.
Франція стала десятою з 25 країн ЄС, яка проводила процедуру ратифікації проекту Конституції. Вона є поки що першою державою ЄС, яка не схвалила проект. Також проти Конституції, згідно з опитуваннями, можуть проголосувати Нідерланди та Велика Британія.
Політичний клас країни висловлюється за рішуче оновлення керівництва. Зокрема, вже обговорюються кандидатури на нового прем’єра, з-поміж яких найімовірніша - Ніколя Саркозі, голова правої партії Союз за народний рух. Пан Саркозі одним з перших впливових західних політиків відвідав Київ після Помаранчевої революції.
ІМІ
Читайте також:
Голландці відкинули Євроконституцію
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ