"Закрита зона" відсвяткувала річницю появи в ефірі

6 Травня 2005
745
6 Травня 2005
08:32

"Закрита зона" відсвяткувала річницю появи в ефірі

745
"Закрита зона" відсвяткувала річницю появи в ефірі
Вчора 5 травня в Національній Опері України відбулося святкування 1 річниці проекту журналістських розслідувань "Закрита зона" (5 канал).

5 канал і «ЗЗ» вирішили присвятити цей вечір розвиткові українського мистецтва. Гості були запрошені переглянути виставу С.Гулака-Артемовського "Запорожець за Дунаєм".

Проект "Закрита зона", вважають журналісти програми, – це серія "незалежних та чесних журналістських розслідувань у країні, яка дуже важко позбавляється свого тоталітарного минулого". І це , на їх думку, не оціночне судження, бо за роки Незалежності в Україні вбито більше 20 журналістів.

Нагадаємо, що проект вперше вийшов в ефір 15.04.2004 року. В прес-службі поінформували, що здійснюється він "у вкрай складних умовах, як у медіа-просторі України, так і у державі в цілому". "За даними організації “Журналісти без кордонів” в Україні професія журналіста є небезпечною. Україна у списку світової свободи слова досі перебуває у списку країн, де вона є частковою. Ми чесно розповідали про події в Україні за часів влади Кучми, ми продовжуємо так само діяти і тепер. Навіть сьогодні, після зміни влади, продовжується порушення законодавства органами виконавчої влади, нехтування інтересів громадян України, їхніх конституційних прав. Це все і є та “закрита зона”, яку відкриває цей проект журналістський досліджень", наголосили у прес-службі "5 каналу".

Там також зазначили, що "автори програми зазнають тиску, часом на їхню адресу лунають погрози, оскільки все, про що йдеться в “Закритій зоні” – правда, якої дуже бракує в українській пресі, на радіо та телебаченні. “Закрита зона”, на думку журналістів "5 каналу", є єдиним в Україні телевізійним проектом журналістських розслідувань, який не "піддається цензурі", який "оперує лише фактами і надає телеглядачам інформацію, яку хтось хоче ретельно приховати".

Девізом проекту було обрана гасло: “Варто знати!”. Народ України, за словами медіників, "має знати, що реально діється в державі, що робить влада, яка за Конституцією України, виходить виключно з народу".

Наразі програма має 45 фільмів. Ці документальні стрічки транслювали на “5 каналі”, але вони "отримують визнання і у світі". "На фестивалі PRIX EUROPA 2004 в Берліні, який є на кштальт «Євробачення» для електронних Mass Media, у номінації TV Current Affairs («Події сьогодення на телебаченні») «Закрита Зона» з програмою «ДУСя. Державне управління справами» увійшла в десятку найкращих телепрограм Європи", розповіли в прес-службі телеканалу.

Для довідки: Основна творча група - це: автор Володимир Ар’єв, режисер VanyaIvan (Іван Кравчишин), оператор Олександр Кришталович, журналісти: Олена Кочкіна, Олег Криштопа, Сергій Скоробагатько.

"Детектор медіа", за інф. прес-служби ТК "5 канал"
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
745
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду