"Закрита зона" відсвяткувала річницю появи в ефірі
Вчора 5 травня в Національній Опері України відбулося святкування 1 річниці проекту журналістських розслідувань "Закрита зона" (5 канал).
5 канал і «ЗЗ» вирішили присвятити цей вечір розвиткові українського мистецтва. Гості були запрошені переглянути виставу С.Гулака-Артемовського "Запорожець за Дунаєм".
Проект "Закрита зона", вважають журналісти програми, – це серія "незалежних та чесних журналістських розслідувань у країні, яка дуже важко позбавляється свого тоталітарного минулого". І це , на їх думку, не оціночне судження, бо за роки Незалежності в Україні вбито більше 20 журналістів.
Нагадаємо, що проект вперше вийшов в ефір 15.04.2004 року. В прес-службі поінформували, що здійснюється він "у вкрай складних умовах, як у медіа-просторі України, так і у державі в цілому". "За даними організації “Журналісти без кордонів” в Україні професія журналіста є небезпечною. Україна у списку світової свободи слова досі перебуває у списку країн, де вона є частковою. Ми чесно розповідали про події в Україні за часів влади Кучми, ми продовжуємо так само діяти і тепер. Навіть сьогодні, після зміни влади, продовжується порушення законодавства органами виконавчої влади, нехтування інтересів громадян України, їхніх конституційних прав. Це все і є та “закрита зона”, яку відкриває цей проект журналістський досліджень", наголосили у прес-службі "5 каналу".
Там також зазначили, що "автори програми зазнають тиску, часом на їхню адресу лунають погрози, оскільки все, про що йдеться в “Закритій зоні” – правда, якої дуже бракує в українській пресі, на радіо та телебаченні. “Закрита зона”, на думку журналістів "5 каналу", є єдиним в Україні телевізійним проектом журналістських розслідувань, який не "піддається цензурі", який "оперує лише фактами і надає телеглядачам інформацію, яку хтось хоче ретельно приховати".
Девізом проекту було обрана гасло: “Варто знати!”. Народ України, за словами медіників, "має знати, що реально діється в державі, що робить влада, яка за Конституцією України, виходить виключно з народу".
Наразі програма має 45 фільмів. Ці документальні стрічки транслювали на “5 каналі”, але вони "отримують визнання і у світі". "На фестивалі PRIX EUROPA 2004 в Берліні, який є на кштальт «Євробачення» для електронних Mass Media, у номінації TV Current Affairs («Події сьогодення на телебаченні») «Закрита Зона» з програмою «ДУСя. Державне управління справами» увійшла в десятку найкращих телепрограм Європи", розповіли в прес-службі телеканалу.
Для довідки: Основна творча група - це: автор Володимир Ар’єв, режисер VanyaIvan (Іван Кравчишин), оператор Олександр Кришталович, журналісти: Олена Кочкіна, Олег Криштопа, Сергій Скоробагатько.
"Детектор медіа", за інф. прес-служби ТК "5 канал"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ