Іван Адамчук вважає, що до нового складу Нацради можуть увійти представники телеканалів

2 Лютого 2005
700
2 Лютого 2005
19:25

Іван Адамчук вважає, що до нового складу Нацради можуть увійти представники телеканалів

700
Іван Адамчук вважає, що до нового складу Нацради можуть увійти представники телеканалів
Минулого тижня «Детектор медіа» звернулася до експертів з проханням відповісти на наші запитання щодо майбутніх кадрових призначень у медіа-сфері. Відповіді на запитання продовжують надходити, сьогодні ми публікуємо думку Івана Адамчука, генерального директора 5 каналу. Нагадаємо, що нами вже оприлюднені позиції Тараса Шевченка, Ігоря Куруса, Миколи Княжицького та інших.

Наші запитання:

1. Як на вашу думку, чи має нова влада та новообраний Президент перш, ніж призначати керівників у медіа сфері, публічно задекларувати вимоги до них та принципи, за якими відбуватимуться призначення?

2. Чи мають цим призначенням передувати широкі консультації із журналістськими громадськими організаціями, медіа-профспілками?

3. Чи можуть бути призначені на ці посади представники тих чи інших телеканалів? Або держслужбовці, які мали безпосереднє відношення в будь-який період незалежної України до цензури, політичного тиску на ЗМІ?

4. Якими, на вашу думку, мають бути критерії у підході до призначень на ці посади?


Іван Адамчук, генеральний директор 5 каналу:

1. Має. Принцип простий і банальний: професіоналізм (володіти тим, що називається телебачення та радіо, знати – звідки ноги ростуть, а не вигадувати... дилетантів у нас багато...), незаангажованість (боронь Боже за принципом інтересів), командність (тільки команда може ефективно працювати, а не ділити) і т.д. і т.п. Етап „дерибану” всі ми успішно пройшли. Роздерибанили все і вся!!! А тепер, при обмеженому частотному ресурсі, з великою діркою в голові та з бажанням концептуально вибудувати телерадіопростір України (аж страшно), необхідно запрягтися, проаналізувавши, що витворили попередники, і витворити щось, що хоча б зблизька було схоже на конкурентне середовище в телерадіобізнесі.

2. Публічність?.. То, мабуть, демократично. А... що вона дасть? А чи вона додасть? Заговоримо і на тому все закінчиться.

3. Можуть бути призначені представники тих чи інших телеканалів!!!

Тільки вони, як ніхто інший – великі та не дуже теоретики в галузі електронних засобів масової інформації, які розуміються на всьому і на вся, і ні на чому, володіють предметом дискусії. Кому, як не їм, набивали ґулі, та хто, як не вони, „зуби з’їли” за дуже тривалий час „дерибанізаціїї” телерадіопростору в холодних стінах Нацради. А держслужбовцям – зась. Наслужили так, що аж, ну дуже часто, нудить.

4. Читайте відповідь на перше запитання.

Інф. „Детектор медіа”
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
700
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду